Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Як вибрати зварювальний інвертор для будинку

Зварювання – один з найпростіших і надійних способів з’єднати металеві деталі. Все, що для цього потрібно – купити зварювальний апарат та витратні матеріали. Серед обладнання, представленого на ринку, виділяються зварювальні інвертори. Компактний розмір, мала вага і завидна надійність зробили його найбільш затребуваним типом агрегатів для зварювання. Часи дефіциту давно пройшли, тому єдина проблема, яка стоїть перед покупцем – проблема вибору. Давайте розберемося, як вибрати інвертор для використання вдома або в невеликій майстерні.

Як працює інвертор

На відміну від звичайних трансформаторних пристроїв, перетворювач напруги в інверторних апаратах працює на частоті 20-10 кГц, а не 50 Гц. Працює це так:

За рахунок високої частоти перетворювач з трансформатором масою 250 грам може видавати струм до 250 ампер. Це дозволило в десятки разів знизити масу і вартість пристрою. Ще одна перевага інвертора в тому, що електронний перетворювач дозволяє плавно регулювати струм в широкому діапазоні і має три корисні функції:

Як вибрати інвертор для будинку

Для економії часу і комфортного шопінгу, купувати інвертор для будинку краще в інтернет-магазині. При покупці пристрою слід звернути увагу на наступні характеристики і функції:

Тривалість включення. Цей показник виражається у відсотках і показує відношення часу роботи до тривалості перерви на охолодження. 30% означає що з 10 хвилин дуга може горіти 3, а 7 хвилин. Якщо варити треба багато і довго, потрібно купувати професійний агрегат з високою тривалістю включення. Інакше варто взяти побутовий прилад, з яким доведеться переривати зварювання, щоб дати трансформатору і схемою охолонути.

Напруга живлення. Якщо у вас не трифазна мережа, купувати «сварочник» на 380 вольт не має сенсу. Найкращий апарат для будинку – інвертор на 220 вольт.

Максимальний струм. Чим більше цей показник, тим більше товсті електроди можна використовувати. Для побутових цілей вистачає струму 170-200 ампер.

Напруга холостого ходу. Чим воно вище, тим легше запалюється дуга. Низьке неодружене напруга успішно компенсується функцією «гарячий старт».

Наявність пило- та вологозахисту. Найпоширеніші апарати мають ступінь захисту IP21, яка оберігає від великих часток пилу і стрімких крапель дощу. Такі пристрої можна використовувати під дощем і в запиленому приміщенні. Особливо небезпечна металевий пил, що виникає при роботі з болгаркою. Високим ступенем пилозахисту мають інвертори з тунельною вентиляцією. У них радіатор розташований уздовж корпусу, а електронний блок захищений від попадання повітря ззовні.

Схеми побутових інверторів мають захист від стрибків напруги – 15% у побутових і 25% у професійних.

Для домашнього застосування не варто переплачувати за бренди Bosch і подібні до нього. Підійдуть менш імениті, але надійні і недорогі пристрої від компаній SSVA, Edon, Іскра, Gerrard, Kaiser, Procraft, Redbo, Tesla, Днiпро-М. Менеджери інтернет-магазину Optoweek.com.ua завжди підкажуть, яка модель буде оптимальною для ваших завдань.

Exit mobile version