Головна / Цікаво знати / Як збільшити урожай картоплі

Як збільшити урожай картоплі

Картопля – рослина дуже вимогливе і буде давати врожай далеко не за будь-яких умовах. Якщо ви помітили, що останнім часом урожай цієї культури на вашій ділянці помітно зменшився, то пора вживати заходів. Головними факторами хорошою врожайності картоплі є: посадка, догляд і правильно підібраний сорт.

Які бульби використовувати для посадки і як їх підготувати?

Насамперед потрібно відібрати добре насіння. Якщо використовувати власні, то відбирати потрібно лише здорові бульби, без будь-яких тріщин і пошкоджень. Також увагу варто звернути й на форму картоплини. Якщо вона нестандартна, то краще її не використовувати для посадки. Зберігати відібрані насіння потрібно окремо від загальної маси. Ранньою весною варто провести повторну ревізію обраних бульб, виключивши зіпсовані.

Після цього йде озеленювального етап. Для цього розкладаємо бульби на освітленому місці з хорошим провітрюванням. Температуру потрібно підтримувати на рівні вище 10 градусів. Якщо місця для цього не вистачає – можна скористатися із застосуванням мішків. Беремо поліетиленовий мішок, робимо в ньому отвори і підвішуємо в добре освітленому місці.

Вибір методу посадки

Від правильності висаджування багато в чому залежить і кількість одержуваного врожаю. Для обробки великих ділянок найкраще використовувати спеціальне обладнання. Знайти його можна у виробника якісної техніки та запчастин Kuhn. Там же можна отримати і кваліфіковану допомогу в підборі агрегатів.

Всього існує 3 основні методи посадки:

  • Траншея. Підійде для піщаного ґрунту. Траншеї риються ще з осені, їх розміри – 30х100 см. Туди закладається 15-см шар сіна, а також гній і зола. Для захисту від заморозків земля утрамбовується.
  • Лунки. Перед посадкою грунт готується. Потрібно культивувати і удобрити.
  • Гребені. Зазвичай такий метод застосовується до глинистому ґрунті. Самі гребені робляться за допомогою агротехніки, так як вручну це зробити важко. Картопля сідає в западини на гребенях.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

17 + 15 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!