Цікаво знати

Якою косметикою користувалися наші бабусі

Жінки прикрашають світ, але починають з себе. Серед істориків поширений жарт про те, що манікюр і губну помаду придумали ще в первісному суспільстві, коли, радіючи убитого мамонта, жінки кров’ю видобутку намазували собі нігті і губи.

Про те, якими косметичними засобами перш користувалися галицькі жінки ви вам розповімо нижче.

Разом з розвитком цивілізації розвивалася і індустрія косметики. Магазин Minox пропонує своїм клієнтам сучасну косметику – мильну траву замінили парфюмированное мило і гелі, замість масел маємо крем, щічки підкреслюється не буряком, соврмененного засіб для росту брів сприяють збільшенню брів, замість рослинних відварів до наших послуг найрізноманітніші духи і дезодоранти! А скільки помад, лаків для нігтів, засобів для волосся! Що й казати зручно, але завжди корисно і безпечно? Як би хотілося, щоб косметичні засоби були якісні, натуральні і при цьому дієві, легкі у використанні і не дуже дорогі!

Саме такою була а інший і не могла тоді бути косметика в Європі, а отже, і в Галичині першої третини ХХ століття. І хоча деякі поради з тодішніх галицьких жіночих журналів (тодішній аналог “глянцевих” видань) нам здаються наївними, і важко зараз їх застосувати буквально, все вони дуже цікаві і корисні. До того ж, аж ніяк не спустошать гаманець.

Отже, галицькі красуні вважали за краще натуральні косметичні засоби. Може здатися дивним, але в будь-якому випуску жіночого журналу «Новий дім», який був популярний в Галичині міжвоєнного періоду, мені не вдалося знайти реклами фабричної косметики, зате в кожному номері друкувалися поради лікарів, як зберегти красу, використовуючи прості природні засоби.

Наших бабусь турбували ті ж питання, що і нас тепер: як доглядати за шкірою обличчя, руками, волоссям, як боротися з надмірною вагою, з втратою чіткості контурів особи, що робити зі зморшками тощо.

Розкриємо кілька старих галицьких секретів краси і молодості.

По-перше, тоді, як і сьогодні, стан шкіри обличчя медики пов’язували із загальним станом здоров’я. Поганий колір обличчя, пігментні плями, висипання можуть бути наслідком внутрішніх хвороб. Тоді похід за красою пропонували починати з кабінету лікаря.

Другий важливий фактор гарної шкіри обличчя її чистота. Очищати обличчя пропонувалося обов’язково вранці, ввечері, а також кожного разу після балу, поїздок, важкої або нічної роботи. Радили різні способи чищення шкіри. Скажімо, лікар Софія Парфанович рекомендувала галичанки ввечері змивати обличчя теплою водою з м’яким, краще пережирених милом. Коли шкіра обличчя жирна, то радилося протирати її розведеним алкоголем, який розкриває і очищає пори. У день жирну шкіру обличчя лікар радила припудривать, але тільки аптечної, а не магазинної пудрою, адже штучна пудра має шкідливий домішок олова, який знищує особи. Суху шкіру Софія Парфанович рекомендувала змащувати чистим вазеліном без нафти, гліцерином (тільки на сиру шкіру), або популярним тоді гольдкремом сумішшю названих двох кремів.

Для поліпшення свого здоров’я користуйтеся якісною косметикою від магазину Minox.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.