Головна / Цікаво знати / Який обрати обприскувач?

Який обрати обприскувач?

Сучасне рослинництво, особливо в зв’язку із широким застосуванням спрощених систем обробітку ґрунту, неможливо уявити без внесення мінеральних добрив, пестицидів (гербіцидів, фунгіцидів, інсектицидів), десикантів тощо. Але ж і наскільки стали складнішими агрономія та її технічне забезпечення! В аграрних університетах повідкривались спеціальні факультети, де готуюсь спеціалістів із захисту рослин від бур’янів, шкідників та хвороб. Розробка, виготовлення, вибір та експлуатація обприскувачів стали одними з найважчих завдань у технічному забезпеченні землеробства. Що ж таке обприскувач, та якими критеріями користуватись при його виборі?

Причіпні обприскувачі

Широкий модельний ряд обприскувачів, які виготовляє група KUHN, дозволяє вибрати саме той, який найкраще задовольнить ваші потреби. З усього сортименту ручних, ранцевих, навісних, причіпних та самохідних обприскувачів групи KUHN (вони випускаються на п’яти заводах групи) розглянемо лише причіпні моделі Lexis, Metris та Oceanis заводу KUHN-Blanchard. Вони схожі за принципами побудови та конструкцією. Тому більш детально познайомимось з обприскувачем Lexis, який є найпростішою та найпоширенішою моделлю, а в інших звернемо увагу на головні відмінності.

Lixis випускається із шириною штанги від 18 до 28 м, номінальною ємкістю баку 3000 л (реально це 3150 л), переважно використовується у невеликих і середніх господарствах. Для роботи достатньо трактора типа МТЗ-82.

Розглянемо основні вузли, які формують особливості цього обприскувача

Бак для розчину виготовляється із поліетілену та має спеціальну каплевидну форму з розширенням та центром ваги знизу. Така конструкція бака має ряд переваг. По-перше, низький центр ваги виключає перевертання обприскувача під час роботи та транспортування на великих схилах.
По-друге, такий бак дозволяє повністю виробляти робочий розчин з бака.
По-третє, він має протихвильовий захист, тобто таку форму, при який не утворюється хвиля у напівпорожньому баку під час прискорення чи гальмування трактора з обприскувачем.Бак має також гідромішалку постійного типу та автоматичну систему промивання, яка працює за допомогою трьох форсунок високого тиску, що, своєю чергою, обертаються на 360 градусів.

Штанга зроблена із легкого, інертного до реактивів та корозії алюмінію (завод KUHN-Blanchard почав першим робити штанги з алюмінію ще в 1986 р.). Питома вага алюмінію в 2,9 разу менша за сталь. А чим нижча вага штанги, то надійнішою буде її стабілізація та більшою може бути ширина (в обприскувачах KUHN-Blanchard вона сягає 48 м і є найбільшою на ринку). Зменшення ваги бака і штанги дозволяють полегшити шасі обприскувача і в результаті знизити вагу всього обприскувача (власна вага LEXIS у 1,5-1,7 разів менша від ваги аналогічних моделей інших виробників). Чим менша вага, тим менші витрати пального і тиск на ґрунт з ризиком утворення глибокої колії на полях та ґрунтових дорогах. Щодо ремонтопридатності алюмінієвих штанг, то на сьогодні відомі три технології зварювання: аргоно-дугова AC TIG, напівавтоматами (бажано імпульсними) в середовищі інертних газів DC MIG та електродами без захисної атмосфери MMA. На всіх варіантах штанг доступні всі можливі варіанти циркуляції робочої рідини: стандартна циркуляція, напівперервна і безперервна із пневмосистемою запобігання зливу.

центральна рамка штанги закріплена на паралелограмі, яким регулюється висота, і який обладнано двома гідроциліндрами з азотними демпферами для стабілізації положення по вертикалі в роботі і на дорозі. Додатково до паралелограму в обприскувачі Lexis використовується один із двох типів підвіски штанги: TRAPEZIA для штанги RHPM шириною до 24 м або запатентована EQUILIBRA для штанги RHPA до 24 та до 28. Якісна підвіска дуже важлива для рівномірного розпилення хімікатів, високопродуктивної та надійної роботи в умовах схилів, нерівної поверхні поля, ям та горбів.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

14 + fourteen =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!