Головна / Цікаво знати / Видалення матки: «за» і «проти»

Видалення матки: «за» і «проти»

Гістеректомія проводиться при злоякісних утвореннях, міомі матки і навіть ендометріозі. Розбираємося, в яких випадках вона необхідна, а коли можна спробувати обійтися більш щадними методами лікування.

Гістеректомія – видалення матки – одна з найпоширеніших у світі і в Росії гінекологічних операцій. 38% всіх випадків хірургічного втручання, пов’язаних з жіночої репродуктивної системою, стосуються повного або часткового видалення матки. У деяких випадках операція життєво необхідна, деяких – дозволяє зменшити або зовсім позбавити від сильного болю або дискомфорту. Але в деяких випадках проблема може бути вирішена за допомогою менш радикальних методів і операція не є необхідною. Ми спробували розібратися, в яких випадках не можна обійтися без видалення матки, а коли можна спробувати інші методи лікування.

Коли видалення матки необхідно

Злоякісна пухлина

Всього 8-12% всіх випадків видалення матки пов’язані із злоякісними пухлинами органів жіночої репродуктивної системи. Однак якщо діагностований рак матки, шийки матки, піхви, маткових труб і / або яєчників операція практично неминуча і чим раніше вона буде проведена, тим вище шанси на успіх терапії.

Міома матки

Далеко не в кожному випадку міома – показання для видалення матки. Найчастіше лікарі намагаються обійтися менш радикальними засобами. Однак є кілька випадків, коли видалення матки все ж необхідно. Гістеректомія при міомі обов’язкове, якщо хвороба супроводжується випаданням або опущеними матки, а також в тому випадку, якщо є підозра, що пухлина може бути злоякісної.

Запалення матки і придатків

Запалення маткових труб, а також придатків матки – небезпечне захворювання, яке до того ж може протікати непомітно і безсимптомно. Якщо хвороба не була вчасно діагностовано і не було розпочато лікування, запалення може стати хронічним, торкнутися органи, розташовані поблизу. Видалення матки і яєчників обов’язково в тому випадку, якщо через хворобу почалося утворення гнійного шару – в цьому випадку гістеректомія практично неминуча.

Ускладнення при пологах

Неконтрольоване маткова кровотеча, а також розрив матки під час пологів – нечасті, але небезпечні стану, які також є показанням до обов’язкового видалення матки. В іншому випадку життя жінки може бути в небезпеці.

аденоміоз

Аденоміоз – це стан, при якому ендометрій, тканина, що вистилає порожнину матки, проростає в стінки матки. Далеко не кожен випадок цього захворювання – показання до видалення матки, але якщо жінка втрачає надто багато крові, якщо у неї розвивається серйозний дефіцит заліза, може бути рекомендована операція з видалення матки.

 

Коли без видалення матки можна обійтися

Міома матки

У більшості випадків міома – не показання до видалення матки. Навіть якщо вузлів багато, якщо вони ростуть і навіть провокують маткова кровотеча – це все більше не вважається обов’язковим показанням до видалення матки.

випадання матки

У деяких випадках випадання матки може стати показанням до її видалення, однак в більшості випадків впоратися з проблемою можна іншими методами – наприклад, за допомогою операції.

ендометріоз

Видалення матки рекомендують при особливо важких випадках ендометріозу, які супроводжуються сильною кровотечею і болем, а також в тих випадках, якщо жінка не планує більше дітей і їй виповнилося 45 років. Однак лікарі все частіше рекомендують спробувати більш щадні методи лікування – гормональні препарати, установку внутрішньоматкової спіралі та інші.

маткова кровотеча

Якщо кровотеча не загрожує життю жінки, гістеректомія також не рекомендується.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

15 − twelve =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!