Цікаво знати

Українці вважають сім’ю найбільшою цінністю

Віруючими вважають себе 72% українців, але релігія за важливістю поступається сім’ї та матеріальній забезпеченості. Про це свідчать результати загальнонаціонального соціологічного дослідження, проведеного Центром Разумкова 23-28 березня, результати якого оприлюднені на прес-конференції в четвер у Києві.

Віруючими вважають себе 72% українців, невіруючими – 5%, переконаними атеїстами – 3%.

Згідно з результатами опитування, коливаються між вірою і невір’ям 12% опитаних, байдуже до цього питання ставляться 5%.

Найбільше віруючих на заході України (91%), далі йдуть центральні (70%), східні (63%) і південні (59%) регіони країни.

Згідно з опитуванням, віруючих більше серед старшого покоління – 77% українців віком понад 60 років вважають себе віруючими, тоді як серед молоді віком 18-24 років вважають себе такими 65%.

Релігію важливою для себе вважають 58% опитаних. У переліку важливих пріоритетів вона поступається сім’ї (99% вважають важливою), матеріальній забезпеченості, чесності та порядності, друзям, хобі, успіху в суспільстві та низці інших пріоритетів.

Серед респондентів, які вважають себе православними, 43% зараховують себе до Української православної церкви Київського патріархату, 19% – до Української православної церкви (Московського патріархату). 35% вважають себе “просто православними”.

Відповідаючи на запитання: “Як часто ви відвідуєте релігійні служби”, майже половина (48%) сказали, що на релігійні свята, раз на тиждень і раз на місяць релігійні збори відвідують 19% українців.

4% опитаних сказали, що дослухаються до політичних думок і ідей, які пропагуються в їхніх релігійних організаціях. Водночас 28% зазначили, що самостійно формують свої політичні погляди, по 10% сказали, що політичні питання в їхній релігійні організації не обговорюються або на їхні політичні переконання зовсім не впливає позиція релігійної організації.

Загальнонаціональне соціологічне дослідження проводилося за підтримки представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні у всіх регіонах України, за винятком Криму і тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей. Опитано 2016 респондентів віком від 18 років. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Голос Сокальщини на GoogleNews