Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Укрзахідвуглебуд розпродують, аби розрахуватись з працівниками

Червоноградське підприємство «Укрзахідвуглебуд» на межі банкрутства. Там звільнили кількасот працівників, але й це не допомогло підприємству подолати фінансові труднощі. Платню тим, хто не потрапив під скорочення все одно затримують. Тож підприємство вдалося до надзвичайних заходів.

Про це йшлося у програмі новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Старі металеві конструкції, нерухоме майно та спецтехніка – все це хочуть продати аби хоча б частково сплатити заборговану зарплату працівникам підприємства на Львівщині, а це мільйони. Комісія з управління юстиції разом із працівниками підприємства нишпорила старими складами, шукала, що можна продати. Оглядали станки та старі приміщення. На аукціон виставлять те, без чого підприємство може обійтися. А ще кілька років на підприємстві кипіла робота.

«Укрзахідвуглебуд» – це єдине в Україні підприємство, яке будує шахти. Та через мільйонні борги штат скоротили до півсотні працівників, але вони кажуть, що з ними не розраховуються по 8 місяців.

«Загальна цифра 62 тисячі. Я працюю по контракту і попросили мене попрацювати три місяці, розрахувався у грудні місяці, а розрахункових коштів мені не дали. А заборгованість по зарплаті є за 2017 рік», – розповів працівник підприємства «Укрзахідвуглебуд» Микола Арсентійович.

«У мене троє дітей і школа та інші учбові заклади потребують грошей. Тому мусимо сидіти на шиї у чоловіка», – прокоментувала працівниця підприємства «Укрзахідвуглебуд» Інна Антипова.

В адміністрації підприємства вважають, що всі їхні біди через брак державного фінансування. Мовляв, від 1989 року ніяк не можуть добудувати Нововолинської копальні. Бо не отримують грошей на закупівлю матеріалів.

«У нас борги накопичилися за рахунок зобов’язань перед пенсійним фондом і перед фіскальними органами, бо ми несвоєчасно отримуємо фінансування. Відповідно до нашого законодавства, воно все тягне за собою штрафні санкції за несвоєчасну сплату податків», – зазначив в.о. голови правління підприємства «Укрзахідвуглебуд» Сергій Бесага.

Та представники профільного відомства найперше шукають грошей на зарплатню.

«Через відсутність коштів на рахунках, були змушені були перейти до таких процедур як опис та арешт майна рухомого та не рухомого. І частково у минулому місяці щось було реалізовано», – сказав керівник відділу примусового виконання рішень управління юстиції Львівщини Роман Онишкевич.

Таких підприємців-боржників в області з десяток. Фахівці мають намір завітати до всіх, одразу після рішення судів.

Exit mobile version