Цікаво знати

З 1 березня відбудеться перерахунок пенсій

З 1 березня відбудеться перерахунок пенсій з урахуванням рівня середньої зарплати та інфляції. Про це йшлося на Дні Пенсійного фонду, який провела начальник Сокальського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Ярослава Олейнікова.

Індексація пенсій з 2019 р. відбуватиметься автоматично кілька разів протягом року, відповідно до зростання заробітної плати і рівня інфляції. Щорічний перерахунок пенсій з 1 березня прописаний на законодавчому рівні. Вона збільшуватиметься на коефіцієнт, який повинен відповідати 50% показника зростання споживчих цін за попередній рік і 50% показника зростання середньої заробітної плати порівняно з попередніми роками. Всього пенсії зростуть на 17-18%.

Квітневий перерахунок стосуватиметься тих громадян, у яких є неврахований стаж. Раніше, якщо пенсіонер працював, мав право раз на 2 роки подавати заяву на перерахунок. Але з минулого року, такі перерахунки робляться 1 квітня без заяв. У липні та грудні розмір прожиткового мінімуму збільшать удвічі: з 1 липня він становитиме 1564 грн., а з 1 грудня – 1638 грн. Стільки ж становитиме розмір мінімальної пенсії. Тож, в липні вона зросте на 67 гривень, а в грудні ще на 74.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 − 18 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.