Головна / Цікаво знати / З грипом жартувати не потрібно

З грипом жартувати не потрібно

На Львівщині зросла захворюваність населення на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції, тому, як і щороку, знайомимо із заходами профілактики цих хворіб.

Отже, для профілактики цього захворювання необхідно зробити щеплення протигрипозною вакциною, починаючи від дітей, і закінчуючи людьми похилого віку. Щеплення проводяться безкоштовно у Сокальській поліклініці в кабінеті профілактичних щеплень. Прошу добровільно звертатись і вам зроблять профілактичну вакцинацію, особливо це стосується працівників освіти, дошкільних закладів, продавців, медичних працівників, водіїв маршрутних таксі…

Також дітям, починаючи з 6-ти місячного віку, людям після 65 років, із захворюваннями дихальних шляхів, серцевосудинної системи, нирок, хворим на цукровий діабет бажано зробити щеплення. У лікарні є достатня кількість препаратів для лікування хворих у стаціонарі, в тому числі противірусних.

Характерною ознакою цьогорічного спалаху грипу є те, що здебільшого хворіють діти різних вікових груп та дорослі, особливо після 65ти років. Малюки рідше заражаються цією недугою, але перебіг хвороби у них досить важкий.

Грип розпочинається раптово і досить гостро, короткочасна висока лихоманка (35 днів), відчуття мерзлякуватості, значний м"язовий та головний біль в надбрівних дугах, скроневих ділянках.

Зовнішній вигляд хворого нагадує вигляд заплаканої дитини: блискучі очі, набряк обличчя, можуть бути блювота, болі в животі, пронос. Різко виражені явища інтоксикації. Опісля з"являється друга фаза грипу: ураження верхніх дихальних шляхів, сухий кашель, пече в горлі, спазми гортані  захриплість голосу, болі в грудях та спині, у немовлят до того ж додаються порушення з боку центральної нервової системи або сонливість, блювота, втрата свідомості.

При несприятливих умовах: стрес, переохолодження, авітаміноз, хронічні захворювання, перенесені операції, знижується імунітет  виникає імунодефіцит в організмі. В таких випадках захворювання протікає у важких токсичних формах, з різними ускладненнями.

При перших ознаках грипу хворого необхідно відправити у лікарню, по можливості ізолювати. Приміщення часто провітрювати, неодноразово робити вологе прибирання.

Корисно вживати тепле вітамінізоване пиття з малиною, смородиною, лимоном, пити натуральні соки, а також збільшити дози вітаміну С. При високій лихоманці необхідно викликати лікаря додому, не варто хвору дитину вести у поліклініку. Запам"ятайте, тільки лікар визначить важкість стану хворого, призначить відповідне лікування, щоб попередити важкі ускладнення.

Застерігаю батьків, аби не займалися лікуванням своїх дітей за порадами знайомих, бабусь, сусідів і реклами. Дуже шкідливо дітям самостійно давати антибіотики, аспірин та інші ліки, які можуть зашкодити здоров"ю, викликати непередбачені ускладнення. Аби запобігти хворобі, варто не перебувати у місцях скупченості людей, особливо дітей. Необхідно часто мити руки, носити захисні маски, респіратори.

Вживати їжу, багату вітамінами: квашену капусту, часник, цибулю, лимон, хрін. В носі змазувати оксоліновою маззю, закапувати ніс інтерфероном, вживати ремантадин, амізон, мефенамінову кислоту. Якщо вже хвороба проявила себе  застерігаю: не займайтесь самолікуванням. Чим швидше буде надана кваліфікована допомога хворому, тим легшим буде  перебіг грипу та менша вірогідність ускладнень.

Любомира НІТЕФОР,
районний інфекціоніст.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

eight + 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!