Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

З грипом жартувати не потрібно

На Львівщині зросла захворюваність населення на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції, тому, як і щороку, знайомимо із заходами профілактики цих хворіб.

Отже, для профілактики цього захворювання необхідно зробити щеплення протигрипозною вакциною, починаючи від дітей, і закінчуючи людьми похилого віку. Щеплення проводяться безкоштовно у Сокальській поліклініці в кабінеті профілактичних щеплень. Прошу добровільно звертатись і вам зроблять профілактичну вакцинацію, особливо це стосується працівників освіти, дошкільних закладів, продавців, медичних працівників, водіїв маршрутних таксі…

Також дітям, починаючи з 6-ти місячного віку, людям після 65 років, із захворюваннями дихальних шляхів, серцевосудинної системи, нирок, хворим на цукровий діабет бажано зробити щеплення. У лікарні є достатня кількість препаратів для лікування хворих у стаціонарі, в тому числі противірусних.

Характерною ознакою цьогорічного спалаху грипу є те, що здебільшого хворіють діти різних вікових груп та дорослі, особливо після 65ти років. Малюки рідше заражаються цією недугою, але перебіг хвороби у них досить важкий.

Грип розпочинається раптово і досить гостро, короткочасна висока лихоманка (35 днів), відчуття мерзлякуватості, значний м"язовий та головний біль в надбрівних дугах, скроневих ділянках.

Зовнішній вигляд хворого нагадує вигляд заплаканої дитини: блискучі очі, набряк обличчя, можуть бути блювота, болі в животі, пронос. Різко виражені явища інтоксикації. Опісля з"являється друга фаза грипу: ураження верхніх дихальних шляхів, сухий кашель, пече в горлі, спазми гортані  захриплість голосу, болі в грудях та спині, у немовлят до того ж додаються порушення з боку центральної нервової системи або сонливість, блювота, втрата свідомості.

При несприятливих умовах: стрес, переохолодження, авітаміноз, хронічні захворювання, перенесені операції, знижується імунітет  виникає імунодефіцит в організмі. В таких випадках захворювання протікає у важких токсичних формах, з різними ускладненнями.

При перших ознаках грипу хворого необхідно відправити у лікарню, по можливості ізолювати. Приміщення часто провітрювати, неодноразово робити вологе прибирання.

Корисно вживати тепле вітамінізоване пиття з малиною, смородиною, лимоном, пити натуральні соки, а також збільшити дози вітаміну С. При високій лихоманці необхідно викликати лікаря додому, не варто хвору дитину вести у поліклініку. Запам"ятайте, тільки лікар визначить важкість стану хворого, призначить відповідне лікування, щоб попередити важкі ускладнення.

Застерігаю батьків, аби не займалися лікуванням своїх дітей за порадами знайомих, бабусь, сусідів і реклами. Дуже шкідливо дітям самостійно давати антибіотики, аспірин та інші ліки, які можуть зашкодити здоров"ю, викликати непередбачені ускладнення. Аби запобігти хворобі, варто не перебувати у місцях скупченості людей, особливо дітей. Необхідно часто мити руки, носити захисні маски, респіратори.

Вживати їжу, багату вітамінами: квашену капусту, часник, цибулю, лимон, хрін. В носі змазувати оксоліновою маззю, закапувати ніс інтерфероном, вживати ремантадин, амізон, мефенамінову кислоту. Якщо вже хвороба проявила себе  застерігаю: не займайтесь самолікуванням. Чим швидше буде надана кваліфікована допомога хворому, тим легшим буде  перебіг грипу та менша вірогідність ускладнень.

Любомира НІТЕФОР,
районний інфекціоніст.

Exit mobile version