З перших днів війни фахівці місцевого Червоноградського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги переформатували свою роботу, враховуючи реалії часу. Троє працівників чергують на “гарячій лінії” системи правової допомоги.
Інші – забезпечують роботу виїзних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги у місцях компактного поселення внутрішньо переміщених осіб. За цей період фахівцями надано понад 500 послуг. Найактуальнішими для даної категорії громадян є питання про набуття статусу, відновлення втрачених документів, виплата пенсій, збереження робочих місць, відшкодування за надане безкоштовне житло, соціальні виплати внутрішньо переміщеним особам, перетин кордону.
Відтак, реєструються уже звернення про надання вторинної правової допомоги (послуг адвоката) – про встановлення факту народження на тимчасово окупованій території, позбавлення батьківських прав чоловіка – громадянина росії, стягнення аліментів тощо. Новим напрямком для Центру стала робота, пов’язана з документуванням фактів воєнної агресії росії, що здійснюється за безпосередньої згоди очевидців подій. Наразі опрацьовується 4 кейси.