Цікаво знати

Зеленський: Заборгованість із зарплати шахтарям – погасити

Під час Всеукраїнської наради працівників вугільної галузі України Глава держави зауважив, що борг шахтарям із зарплати наразі становить понад 1 млрд гривень.

  • «Тому дуже прошу в найближчі два місяці – березень, квітень – закрити повністю всі борги перед шахтарями. Якщо не будемо це закривати і пропустимо хоч одну добу, тоді, мені здається, буде справедливо, якщо весь уряд не отримуватиме заробітну плату за ці місяці».

Володимир Зеленський зазначив, що проблеми вугільної галузі є максимально критичними та потребують нагального вирішення. Серед питань, які мають бути розв’язані невідкладно, – імпорт вугілля та електроенергії.

  • «Про який імпорт може бути мова, якщо країни, з яких ми імпортуємо, не пускають нас на свої ринки. Тому спочатку наше вугілля, наші шахтарі, наша електроенергія. А якщо якась марка у нас не добувається – тільки тоді ми можемо піднімати питання імпорту цієї марки. І це термінове завдання», – зазначив він.

Міністерством розвитку громад і територій буде розроблена Національна програма справедливої трансформації вугільних регіонів, повідомив президент України. Її принцип наступний: жодна шахта не може бути закрита чи ліквідована, поки люди не отримають нової роботи – безпечної та з гідною оплатою. Також йдеться про питання турботи про літніх людей, зокрема дострокову пенсію та розвиток інфраструктури і сервісів у шахтарських містах.

  • “Уряд має створити кординаційний центр з трансформації вугільної галузі на чолі з віцепрем’єром Денисом Шмигалем. Проблеми у цій галузі мають вирішуватися системно і систематично”, – підсумував Глава держави.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five − two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.