Головна / Цікаво знати / Піклуємося про дітей

Піклуємося про дітей

З метою виявлення та попередження фактів продажу неповнолітнім алкогольних напоїв, тютюнових виробів, виявлення фактів вживання неповнолітніми алкогольних напоїв, наркотичних засобів, тютюнокуріння протягом січня-вересня 2014 року проведено 43 рейди, з них 38 денних, 5 – нічних, виявлено 6 неповнолітніх, здійснено профілактичну роботу з дітьми та батьками. Нічні рейдові перевірки (відповідно до затвердженого графіку) проводили робочі групи, до складу яких входили працівники служби у справах дітей райдержадміністрації, сектору кримінальної міліції у справах дітей Сокальського райвідділу міліції, відділу освіти райдержадміністрації, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділу культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій райдержадміністрації, Сокальської об’єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Львівській області. Вони провели 8 нічних рейдових перевірок у м. Сокаль, в селах Забузької, Белзької, Тартаківської зон. У п’ятьох з них взяли участь працівники служби у справах дітей. З метою правового виховання, запобігання правопорушенням та негативним проявам серед дітей, формування мотивації до здорового способу життя і безпечної поведінки прочитано 20 лекцій для дітей у навчальних закладах району та в червні здійснили виїзди з лекціями в 17 пришкільних таборів. 

Працівники служби у справах дітей провели профілактичні бесіди про попередження протиправної поведінки та недопущення вживання алкогольних напоїв, наркотичних, психотропних речовин з 53 дітьми, які вчинили правопорушення та злочини, з їхніми батьками – 34 бесіди. 

З метою профілактики правопорушень в молодіжному середовищі служба у справах дітей звернулася до органів місцевого самоврядування з проханням про проведення перевірок щодо дотримання режиму роботи розважальних закладів, недопущення продажу дітям пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв і тютюнових виробів. І отримала інформацію з Сокальської міської, Сілецької, Острівської сільських рад.

В цьому році наша служба отримала 9 повідомлень про тривалі пропуски учнями занять, з них від відділу освіти – 5 (Жвирківська, друга та третя Сокальські, Сілецька, Тартаківська школи); одне повідомлення про неадекватну поведінку учня в Забузькій школі, 2 повідомлення з Угнівського аграрнобудівельного ліцею та по 1 – з Перетіцької школи та Сокальського професійного ліцею. 

Відділ освіти, Сокальський професійний, Угнівський аграрнобудівельний ліцеї проводять роботу з батьками щодо забезпечення здобуття дітьми середньої загальної освіти, яка є обов’язковою, інформували їх про Закон України «Про освіту» (ст. 59 відповідальність батьків за розвиток дитини). На засіданні комісії з питань захисту прав дитини, яке відбулось у квітні ц. р., розглянули питання про стан виховання неповнолітньої матір’ю Н.

Працівники служби у справах дітей провели роботу з 23 батьками дітей, яких притягали до адміністративної відповідальності за ст. 184 КУпАП. Серед них за бродяжництво – 2, куріння в громадських місцях – 12, вчинення проступку малолітніми – 2, пропуски занять без поважних причин – 2, розпивання алкогольних напоїв, пива – 2, неналежне виховання дітей – 3, та з 21 неповнолітнім, яких було притягнуто до адміністративної відповідальності за КУпАП: 12 – за ст. 1751, 8 – за ст. 178 (розпивання алкоголю – 3, розпивання пива – 5), 1 неповнолітній за ст. 51 (дрібна крадіжка).

Протягом дев’яти місяців працівники служби у справах дітей здійснили 65 виїздів у сім’ї, які опинилися у складних життєвих обставинах, обстежили житловопобутові умови проживання неповнолітніх, які мешкають у м. Белз, селах Шпиколоси, Ульвівок, Теляж, Варяж, Лучиці, Волсвин та інших. 14 батьків попередили про відповідальність за нетурботливе ставлення до дітей, 6 батьків притягнуто до адміністративної відповідальності.

На комісії з питань захисту прав дитини Сокальської райдержадміністрації наша служба порушувала питання стану виховання батьками 15 дітей з 6 неблагополучних сімей, які перебувають на обліку служби у справах дітей. Вони живуть у Сокалі, Борятині, Межиріччі, Піддубному, Бутинах, Переспі. П’ятьох батьків служба у справах дітей ініціювала притягнути до відповідальності за неналежний догляд за дітьми. 

Галина ФЕДАШ, начальник служби у справах дітей. 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

two × 1 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!