Головна / Цікаво знати / Задекларували перший мільйон

Задекларували перший мільйон

24 березня в. о. начальника Сокальської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області Михайло Шайнер провів для журналістів місцевих ЗМІ брифінг. Його основна тема: "Про хід кампанії декларування доходів громадянами".

Під час брифінгу Михайло Шайнер зазначив, що до закінчення терміну подання громадянами податкової декларації про майновий стан і доходи за 2015 рік залишилось трохи більше місяця. Цього року в зв'язку з тим, що законодавчо затверджений граничний термін подання громадянами декларації – 30 квітня припадає на вихідний день – суботу, а потім співпадають два свята – Воскресіння Господнє та Першотравневі свята, останнім днем, коли фізичні особи повинні подати декларації до органів Державної фіскальної служби за місцем реєстрації є 4 травня 2016 року. Також особливістю цьогорічної кампанії декларування доходів громадян є те, що вперше громадяни самостійно визначатиму суму податкового зобов'язання, яку вони сплатять до бюджету, не тільки з податку на доходи фізичних осіб, а також з військового збору.

Станом на 24 березня 363 громадян Сокальщини і Радехівщини подали декларації про доходи, з них 124 фізичних особи, які зобов'язані були задекларувати доходи за минулий рік та 239 громадян подали декларації, щоб скористатися податковою знижкою. 124-а декларантами, для яких подання декларації було обов'язковим, самостійно нараховано податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб в сумі 486,8 тис. грн. та 146 тис. грн. військового збору. М. Шайнер звернув увагу, що суму податкового зобов'язання, зазначену в податковій декларації, фізична особа зобов'язана самостійно сплатити не пізніше 29 липня цього року. 

На сьогоднішній день від фізичних осіб, які прозвітувались до Сокальської ОДПІ та Радехівського відділення Сокальської ОДПІ, в бюджет надійшло 273 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та майже 82 тис. грн. військового збору.

105 громадян уже задекларували доходи, отримані у вигляді спадщини, подарунків в сумі 8,6 млн. гривень. Вони сплатять до бюджету майже 417 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та 124,4 тис. грн. військового збору. 14 осіб отримали 2,9 млн. грн. доходу від продажу рухомого та нерухомого майна, які поповнять бюджет на 65,1 тис. грн. у вигляді податку на доходи фізичних осіб та 21,6 тис. грн. військового збору. Двоє громадян задекларували доходи від здачі в оренду власного майна в сумі 31,7 тис. грн., які сплатять в бюджет 4,8 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та 0,5 тис. грн. військового збору. Ще троє осіб отримали дохід у вигляді додаткового блага. Серед тих, хто подав декларацію про доходи, є один мільйонер та два нерезиденти – іноземні особи, як ведуть власний бізнес на теренах районів. 

Також 239 громадян подали декларації, щоб скористатися правом на податкову знижку за витратами, понесеними у вигляді сплати вартості навчання. Вони претендують на повернення з бюджету податку на доходи в сумі 291 тис. гривень. На сьогодні передано в орган казначейства висновки на повернення коштів з бюджету 72 громадянам в сумі майже 80 тис. гривень. 

Для реалізації права на податкову знижку за витратами, понесеними платником протягом 2015 року, податкова декларація подається до податкової інспекції за місцем реєстрації платника податку в термін до 31 грудня 2016 року включно. 

Подати декларацію про майновий стан і доходи можна особисто платником або уповноваженою на це особою; надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення або засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством. 

Щоб уникнути помилок при заповненні декларацій, пан Шайнер рекомендував громадянам звертатись за консультацією до працівників Сокальської ОДПІ, де створені сприятливі умови для участі громадян в кампанії декларування своїх доходів. Практичну допомогу у заповненні декларації нададуть працівники інспекції у Центрах обслуговування платників Сокальської ОДПІ (м. Сокаль, вул. Шептицького, 40) та Радехівського відділення Сокальської ОДПІ (м. Радехів, пр. Відродження, 8). Для зручності громадян Сокальська ОДПІ та Радехівське відділення Сокальської ОДПІ працюватимуть у робочі дні без перерви на обід, з продовженим робочим днем до 20.00 год., а також у суботу з 9.00 до 16.00 години. Додаткову інформацію сокальчани можуть з'ясувати за телефонами: (257) 7-31-37, 7-21-51, 7-28-56. 

Кожен громадянин може прийти в податкову інспекцію, зробити запит, щоб отримати витяг про отримані доходи, які формуються на державному рівні.

Наприкінці брифінгу пан Шайнер наголосив, що залишилось не так багато часу до закінчення терміну подання громадянами податкових декларацій про майновий стан і доходи за 2015 рік. Тому варто поквапитись, щоб не залишити це на останній тиждень.

Наостанку М. Шайнер висловив вдячність громадянам за вчасно подані декларації та сумлінне виконання конституційного обов'язку.

Любов ПУЗИЧ.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

14 + 18 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!