Цікаво знати

Загальні аспекти похоронної церемонії

Що слід зробити до похорону

В першу чергу потрібно зайнятися паперами. Для заповнення документів треба викликати дільничного лікаря або машину «Швидкої допомоги» за номером 103, а також співробітника поліції. Потрібні також паспорта померлої людини і оформляє папери, поліс, карта з реєстратури поліклініки, відповідні довідки і свідоцтва з РАГСу.

Реєструється замовлення на послуги і похорони безпосередньо в похоронному агентстві. Також бажано відразу замовити ритуальні товари.

Обов’язкові кроки до поховання:

  • Якщо тіло покійного не перевезено до моргу, а залишається в будинку, викликають співробітника для заморозки і бальзамування. Очі закривають. Щоб уникнути неприродних вигинів при задубіння, кінцівки попередньо і до моменту похорону зв’язуються до необхідного положення: ноги притиснуті і витягнуті, руки спочивають на грудях.
  • Тіло омивається водою кімнатної температури. Надягають натільний хрест. Для православних читають покладені молитви.
  • Верхня і нижня одяг і білизна – чисті, бажано нові, рукава і спідниця довгі. Необхідні відповідне взуття з носками або панчохами, хустку для жінки не чорного кольору. Обручка залишають, якщо цього бажають близькі. Військових одягають в форму парадного зразка з орденами і медалями. Поверх покладається покривало білого кольору, іменоване саваном. Над покійним священиком або близькими читається необхідний канон. Для окроплення труни потрібна свята вода.

Під головою повинна бути подушечка. До приховування по пояс в якості похоронного покривала використовується біла тканина або особливий покрив з церковної лавки, на якому виткані лики, хрест, написи з молитвами.

У ліву руку кладуть похоронний хрест, на лоб – віночок, на груди – освячену іконку. Ікону прибирають перед процесом поховання – ставлять в церкві близько розп’яття, де ставляться свічки за покійних, а після сорока днів забирають додому.

Труну поміщають посередині приміщення, головою до образів і палаючої свічі або лампадці. Вони горять все той час, поки померлий перебуває в кімнаті.

У православних немає традиції залишати в труні дорогоцінні речі, гроші, фотографії. Але якщо були вказівки в заповіті, їм слідують. Найкраще для покійного – любов, щирі молитви, добрі справи ближніх.

У самому будинку дзеркала зазвичай завішують, люстри вкривають чорною тканиною за народною традицією. Як релігійних обрядів це не має значення.
поховання

Після прочитання дозвільної молитви свічки гасяться. Проводжаючі можуть підійти до труни, попросити вибачення. У разі похорону з закритим труною слід цілувати хрест на кришці. Коли покривало вже цілком закриває покійного, священик або близькі на самому кладовищі посипають тіло землею, імітуючи хрест. Уже накритий кришкою труну не відчиняють. Його потрібно виносити в такий спосіб, щоб голова покійного була звернена до храму, а ноги до дверей.

Труну несуть знайомі і друзі. Священик йде попереду процесії.

У могилі обличчя покійного повинна бути звернена в бік сходу. Коли труну опускають, віруючим належить співати молитву. Усім присутнім потрібно кинути в могилу жменю землі. Для православних встановлюють хрест, який виявляється близько ніг небіжчика таким чином, що його обличчя звернене до святого надгробному хреста.

Похоронні церемонії не можуть доводитися на певні дні: Святу Пасху і Різдво Христове.

Поминальна трапеза влаштовується після повернення з кладовища. Раніше в честь пам’яті роздавали милостиню для голодних і нужденних.

Дні для поминок встановлюються третього дня після похорону, дев’ятого і сорокового, а також після закінчення шести місяців і року, в дні народження і ангела покійного. Їх не дозволяється влаштовувати під час Великого посту і дні святкування Великодня.

Голос Сокальщини на GoogleNews