Головна / Цікаво знати / Занадто велика: симптоми збільшеної матки
симптоми збільшеної матки

Занадто велика: симптоми збільшеної матки

Причини можуть бути різні, але в більшості випадків вони вимагає негайної допомоги лікаря

В нормальному стані наша матка розміром приблизно з кулак — не так вже й мало! Під час вагітності цей орган, природно, збільшується і може зрівнятися за обсягом з великим кавуном, але через деякий час після пологів зазвичай повертається до попереднього стану. Але буває так, що у вагітної жінки матка збільшується в розмірах і часто це може свідчити про небажаних і дуже серйозних процесах, що відбуваються в організмі. Розповідаємо, з-за чого матка може вирости, які симптоми вказують на її небажане збільшення і нагадуємо: при будь-яких незвичних ознаках та симптомах важливо якомога швидше звертатися до лікаря!

Чому матка збільшується в розмірах

Сама природна і безпечна причина — це, звичайно ж, вагітність. А ось більшість інших «винуватців» зміни розмірів матки, на жаль, не такі нешкідливі. Лікарі рекомендують жінкам хоча б один раз на рік робити УЗД органом малого тазу, в тому числі і для того, щоб вчасно помітити ненормальні розміри матки або яєчників і вчасно вжити заходів. Отже, матка може збільшуватися в розмірах з наступних причин:

Міома матки

Міома — це неопухолеве утворення в порожнині матки, розміри яких можуть змінюватись від одного-двох сантиметрів до 30-40. За даними лікарів, з міомою маткою протягом життя стикаються до 80% жінок, але, на щастя, в більшості випадків ці утворення настільки маленькі, що ніяк не впливають ні на здоров’я, ні на самопочуття жінки. А ось якщо міома велика, якщо вона змінюється в розмірах, рекомендовано видалення. В іншому випадку освіта може переродитися в злоякісну пухлину.

Аденоміоз

Це стан, при якому слизова оболонка ендометрію, в нормі що вистилає порожнину матки протягом менструального циклу, занадто сильно розростається. При аденоміозі жінки часто скаржаться на сильний біль під час місячних, рясна кровотеча, болі в спині й області таза, проблеми з сечовипусканням.

Рак ендометрія

Клітини слизової оболонки матки починають ділитися з підвищеною швидкістю, утворюється пухлина, яка також може поширитися на розташовані поблизу органи. Симптоми, на які варто звернути увагу: «позаурочний» кровотеча, біль при сечовипусканні, під час статевого акту, а також біль в області тазу. Найчастіше діагностують рак ендометрія у жінок, які пройшли через менопаузу, але і жінки у фертильному віці також повинні бути уважні до свого здоров’я і не ігнорувати описані симптоми.

Кісти яєчників

Незважаючи на те, що при цьому захворюванні основні «постраждалі» — яєчники, що утворюються в них кісти, також можуть вплинути на розмір та стан матки. Якщо кісти занадто великі, вони можуть спровокувати маткова кровотеча, біль у спині, утруднення при сечовипусканні і навіть запалення матки.

Симптоми і ознаки збільшеної матки

Якщо ви відзначаєте у себе такі ознаки, вам варто записатися до лікаря і, можливо, пройти УЗД органів малого тазу, щоб виключити збільшення матки.

Сильна кровотеча

Найбільш поширений симптом, що супроводжує збільшення матки — посилений менструальна кровотеча. Як правило, місячні стають більш тривалими і важкими, а кровотечі — рясними, зі згустками крові.

Біль

Найчастіше пацієнтки із збільшеною маткою скаржаться на біль у нижній частині живота, але також можуть відзначатися хворобливі відчуття в попереку, верхньої частини живота і навіть в ногах.

Здуття живота

Збільшена матка може тиснути на розташовані поблизу органи травної системи, викликаючи здуття живота і підвищене газоутворення.

Запор

Якщо матка дуже сильно тисне на кишечник, це може пошкодити його нормальної роботи і привести до утворення запорів.

Часті сечовипускання

Ще один орган, який страждає із-за збільшеної матки — сечовий міхур. Чим сильніше тиск на нього, тим частіше хочеться в туалет.

Нерегулярні місячні

Крім більш рясного кровотечі, збільшення матки може спровокувати порушення менструального циклу, а також поява кровотеч між періодами. Також з-за великої крововтрати може розвинутися дефіцит заліза.

Збільшення ваги

І сама по собі збільшена матка, і гормональні порушення, які супроводжують захворювання, із-за яких вона збільшується, часто призводять до швидкого набору ваги.

Труднощі із зачаттям

Більшість причин, за яких матка збільшується в розмірах, як правило, негативно впливають на здатність жінки зачати і виносити дитину. Крім того, якщо матка сильно збільшується під час вагітності, це може спровокувати викидень або передчасні пологи.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

four + 10 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!