Цікаво знати

Занурювальні насоси: класифікація

Занурені в перекачується робоче середовище насоси так і називаються – зануреними. Вони компактні, але при цьому характеризуються високою продуктивністю і створенням високого напору. У комплектацію насосу входить електродвигун. Відповідно, агрегат повинен герметично захищатися від водного середовища. Для погружного обладнання використовують захист класу IP68, яка дещо підвищує собівартість насосного вироби. Однак, при такому варіанті герметизації можна не турбуватися за окислення внутрішнього устрою глибинного агрегату.

Класифікація по області застосування

Сайт https://mir-nasosov.com.ua/ представляє глибинні насоси різних модифікацій. У них різні характеристики по продуктивності, по допустимим обсягами вивантаження продукту. По областях застосування вони поділяються на такі групи:

  • грязьові;
  • шламові.
  • водяні;
  • дренажні.

Полегшені мобільні екземпляри насосного обладнання виготовляються з алюмінію. Чавун – матеріал для виготовлення насосів для роботи з робочим середовищем, яка в своєму складі має хімічно активні елементи або абразивні суспензії. Хімічні склади з pH до «10» має обслуговувати насосне обладнання, виготовлене з нержавіючої сталі.

Водяний насос зазвичай купується для індивідуального водопостачання. Дренажний – прокачує брудні робочі склади. Його конструкція орієнтована на домішки у вигляді сміття, піску, мулу, водоростей. Дренажні насоси – це відведення грунтових вод з будівельних котлованів, з гірських шахт, в сільському і міському господарстві. Шламовое обладнання проганяє робоче середовище, насичену домішками з твердих і великих елементів. Їх концентрація до загального перекачувати обсягом допускається до 20%. Тривалість експлуатаційного ресурсу шламового насоса безпосередньо залежить від матеріалу виготовлення вихровий крильчатки. Сфера їх діяльності: бурові розчини, опади від промивання руди, донна очищення колодязів, осушення шахтних озер та ін.

Класифікація по конструкторському виконанню

Конструкція заглибних насосів буває двох типів:

  • вібраційні;
  • відцентрові.

Вібрація задає робочий процес вібраційних агрегатів. Нагнітання робочої субстанції методом вібрації має обмеження в застосуванні. Оброблювані резервуари з піщаним дном при вібрації насоса наповняться пісочним взвесями. У комплекті з таким насосом повинна обов’язково бути придбані фільтруюча установка.

Відцентрові насоси працюють за принципом відкидання робочої рідини до периметру корпусу. Нагнітання вода стікає зі стін корпусу в камеру і потім транспортується в водопровід. Готовий продукт подається очищеним від домішок і суспензій.

Голос Сокальщини на GoogleNews