Цікаво знати

Запах гною позбавив сокальчан спокою

18-19 липня у Сокалі на ртутному стопчику було поза 30 градусів за Цельсієм. Від спеки не було де сховатись. Ще як на зло жителі міста та навколишніх сіл ввечері, вночі та зранку не могли відкрити кватирки, бо на вулиці стояв страшний сморід. Цей запах був настільки сильний, що не можна було ні перебувати на вулиці, ні відкрити вікно. Хтось висловлював гіпотезу, що це на полях ПП «Західний Буг» розкидають гній, дехто, мабуть, намагався відшукати слід терористів, мовляв, це їх рук справа, яка може привести до екологічної катастрофи… Щоб це з’ясувати зателефонувала у ПП «Західний Буг», там мене скерували у ТОВ «Молочні ріки», мовляв вони у всьому винні. А невдовзі виконавчий директор ТОВ «Молочні ріки» Тарас Бакай пояснив, що причина їдкого смердючого запаху – гній, який розкидали працівники ПП «Західний Буг» на полі біля с. Савчина. ТОВ «Молочні ріки» закагатувало гній для ПП «Західний Буг».

Сільгосппідприємство «Молочні ріки» займається молочним скотарством і утримує високопродуктивне стадо корів, яке дає молоко екстра класу, тож існує жорский контроль молочної сировини, й не може бути мови про використання преміксів. Годують тварин натуральними кормами, силос, сінаж, сіно, кукурудза, комбікорм. Використовують органічну підстилку. У годівлі тварин не використовують жодних хімічних речовин.

– У цілому світі, для того, щоб отримати екологічну чисту продукцію рослинництва використовують органічні добрива, вносять в грунт, щоб покращити врожайність, – сказав виконавчий директор ТОВ Тарас Бакай. – Гній завжди внослили під врожай. Чомусь в Данії, де я проходив стажування, мешканці ставляться до цього з розумінням, бо для них є звичним бачити, як розкидають гній на полях. Адже мине день-два і запах мине. У нас чомусь ніхто цього не хоче розуміти, хоча Сокальщина – сільськогосподарський район. І тут багато хто має підсобне господарство, утримує корову-годувальницю, бичка, овець чи свиней. Поки не було спеки ніхто й не чув запаху гною, хоч працівники ПП «Західний Буг» розкидали його цілодобово. Мабуть, цього ніхто не помітив, якщо б не спека та гроза, бо в попередні роки вносили органічні добрива на полях, які значно ближче до Сокаля і ніхто не нарікав на запах. А після грози повітря стало розрідженим, до того ж ще й вітер змінив напрям на Сокаль. Ось чому сокальці та жителі навколишніх сіл гостро відчули цей запах. За декілька днів кагат гною розкидали по полю, минуло декілька днів і запах пропав. Мені правда важко зрозуміти чому у всьому звинуватили ТОВ «Молочні ріки», але якщо так уже сталося, то просимо вибачення у жителів Сокаля та навколишніх сіл за незручність. Проте органічні добрива на те і є органічними, що у них нема хімії, яка забирає запах. Вони природні, через що й не шкідливі. Ми повинні споживати екологічно чисті продукти, зокрема, молоко та хліб. І бути здоровими!

Записала Любов ПУЗИЧ.

65981607
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.