Головна / Цікаво знати / ЗАПОЧАТКУВАТИ ВЛАСНИЙ БІЗНЕС СПРАВА НЕПРОСТА АЛЕ РЕАЛЬНА

ЗАПОЧАТКУВАТИ ВЛАСНИЙ БІЗНЕС СПРАВА НЕПРОСТА АЛЕ РЕАЛЬНА

Одноразова виплата призначеної допомоги по безробіттю здійснюється у розмірі річної суми допомоги по безробіттю, визначеної конкретному безробітному відповідно до статей 22 та 23 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".

Для розгляду питання щодо отримання допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності безробітний подає до Центру зайнятості  бізнесплан та заяву про виплату допомоги по безробіттю одноразово. Бізнесплан безробітний захищає на засіданні комісії з питань одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.

До складу цієї комісії входять спеціалісти Центру зайнятості, органів виконавчої влади, податкових органів, представники організацій роботодавців та ін.

Остаточне рішення щодо одноразової виплати безробітному допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності приймається директором Центру зайнятості з урахуванням висновку комісії. Після ознайомлення з рішенням директора безробітний у визначені терміни здійснює державну реєстрацію підприємницької діяльності та подає до Центру зайнятості документи, що підтверджують цей факт: свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи  підприємця, а у разі створення юридичної особи  свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи та установчі документи.

Центр зайнятості перераховує належну до виплати суму коштів допомоги по безробіттю на особовий рахунок безробітного протягом 30 календарних днів з дня подання ним до Центру зайнятості копій, зазначених документів.

Існують законодавчі обмеження щодо виплати допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності.
Одноразова виплата допомоги по безробіттю не здійснюється у разі, якщо безробітному виплата допомоги по безробіттю скорочувалась з таких причин, як звільнення з останнього місця роботи з підстав, передбачених статтею 37; пунктами  3, 4, 7, 8 статті 40; статтями 41 і 45 Кодексу законів про працю України;  приховування відомостей про працевлаштування на тимчасову роботу в період одержання допомоги по безробіттю; порушення умов і строку реєстрації, перереєстрації як безробітного; недотримання рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню відповідно до Закону України "Про зайнятість населення", які надані безробітному під підпис у письмовій формі.

Одноразова виплата допомоги по безробіттю не здійснюється безробітним, яким допомога по безробіттю скорочувалася з підстав, передбачених підпунктом 2 пункту 5.3 та пунктом 5.4 або припинялася відповідно до підпункту 8 пункту 5.5 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.2000 р. № 307, а також особам, які шукають роботу вперше, та особам, •які  протягом останніх 24 місяців, що передували початку безробіття, були зареєстровані, як суб’єкти підприємницької діяльності.

Ірина ЧЕРНІЙ,
начальник відділу активної підтримки безробітних Сокальського районного Центру зайнятості.  
           

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

3 × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!