Вирішивши почистити радіатори, батареї і труби, перед користувачем стоїть важливе завдання: вибір відповідного засоби для промивання. Вирішити, яке підійде, складно: на ринку представлений широкий асортимент різноманітної хімії.
Перед покупкою потрібно звернути увагу на кілька моментів:
- засіб для чищення котлів має бути безпечним і не впливати руйнівно на обладнання;
- можливість нормальної утилізації використаного кошти: кращий варіант – слив в каналізацію і розкладання у воді на безпечні для навколишнього середовища з’єднання;
- бажано, щоб в складі присутні інгібітори корозії: вони запобігають утворенню нової накипу, деякий час захищають теплообмінник котла від корозії.
Важливо, щоб отримані гроші були зроблені на заводі, а не кустарним методом. У такої продукції є сертифікати якості, а виробник дає гарантію безпеки. Неякісні реагенти роблять серйозний негативний вплив на обладнання. Наприклад, високий ризик пошкодження ущільнювачів, поверхня комплектуючих ставати пухкої, що сприяє швидкому утворенню нового шару накипу.
Види засобів
Всі представлені на ринку реагенти можна розділити на три категорії:
- кислотні – застосовуються для видалення накипу, бактерій, карбонатно-кальцієвих відкладень;
- лужні – для видалення жирних, силікатних, плівкових забруднень, бактерій, продуктів розпаду пропиленгликоля і інших антізамерзаек;
- засоби для очищення від сажі і кіптяви.
Підбір прийнятний засіб потрібно здійснювати, попередньо вирішивши, для якої системи вона буде використовуватися.
Крім складу, відрізняються реагенти і кількістю речовини в упаковці. Невеликі банки підійдуть для одиничного обладнання, наприклад, для котла або радіатора. Каністри застосовуються при необхідності очистити промислове обладнання або повністю домашню систему опалення. Купівля мішків доцільна при промиванні великих систем приватних багатоповерхових будинків, великого промислового обладнання.
Як використовувати реагенти для промивки системи
Якщо ви купуєте засіб у перевіреного виробника, обізнані про його безпеки, використання і подальша утилізація не складе проблему.
Спочатку система підключається до бустер. У нього вливається засіб і включається насос. Бустер прокачує реагент через опалювальну систему, процедура триває кілька годин. Після завершення промивна рідина зливається в каналізацію, герметичність системи відновлюється.