Цікаво знати

Житлові субсидії

У Сокальському районі розпочато опалювальний сезон і у зв’язку з цим здійснюється прийом документів на призначення житлових субсидій.

Житлова субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла, на якого відкрито особовий рахунок.

Розмір плати громадян, за умови призначення житлової субсидії, не залежить від вартості послуг, взятих для розрахунку субсидії, а визначається залежно від доходів (15 або 10 відсотків сукупного середньомісячного доходу сім’ї). У повідомленні про призначення субсидії зазначається обов’язкова частка плати сім’ї в межах норм споживання, яку отримувач субсидії повинен сплачувати щомісячно. У разі, коли вартість фактично спожитої послуги менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, отримувачі субсидій сплачують її фактичну вартість.

 Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. №848, визначено, що у разі несплати громадянином, якому призначено субсидію, обов’язкової частки оплати за комунальні послуги, надання раніше призначеної субсидії припиняється.

Якщо обсяг витрачання води, тепла, газу та електроенергії вимірюється засобами їх обліку, при підтвердженні права на отримання субсидії на наступний термін розмір оплати за житлово-комунальні послуги (15% чи 10%) зменшується на два відсотки, але не більше, ніж на шість відсотків відповідно за кожні 10 відсотків зменшення загальної суми вартості фактично використаних послуг у попередньому періоді проти суми їх вартості за встановленими нормами споживання.

Призначається житлова субсидія за спрощеним механізмом, який передбачає надання заявником: заяви затвердженого зразка, декларації про доходи і майновий стан всіх зареєстрованих, згідно з довідкою про склад сім’ї; довідок про доходи працюючих за попередні 6 місяців; копія договору про здачу в оренду земельного паю і довідок про орендну плату за попередні 6 місяців (при наявності паїв).

При здачі документів необхідні: паспорти, ідентифікаційні коди зареєстрованих осіб та квитанції по оплаті послуг за попередні шість місяців.

За призначенням житлової субсидії звертайтесь в управління соціального захисту населення. Документи приймаємо щодня, без обідньої перерви.

Для надання більш детальних роз’яснень з питання надання житлової субсидії у кожному конкретному випадку відкрито телефон «гарячої лінії» – 7-20-94 (м. Сокаль, вул. Героїв УПА, 11).

Оксана ВОЙТОВИЧ,
головний спеціаліст управління соціального захисту населення.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.