Головна / Цікаво знати / ZOOM-конференція з Представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в західних областях

ZOOM-конференція з Представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в західних областях

14 липня 2020 року відбулася ZOOM-конференція з Представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в західних областях Світлана Семчишин щодо представлення щорічної доповіді Уповноваженого за 2019 рік про стан додержання та захисту прав і свобод людини та громадянина в Україні органами державної влади, органами місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності та їх посадовими і службовими особами.

Участь у відеоконференції взяли заступник голови райдержадміністрації Володимир Дзюнька та начальник відділу профілактики бездоглядності, безпритульності та правопорушень серед дітей служби у справах дітей Тарас Фульмес.

Доповідь складається з 13 основних розділів та додатків. Серед них є розділ щодо дотримання соціальних прав, зокрема, права на соціальний захист, на охорону здоров’я, на працю, на освіту, на культуру.

У звіті, вказано, що до Офісу Омбудсмана поступило звернень від понад 47 тисяч осіб щодо порушення їхніх прав, з яких 63% стосувалися порушення громадянських прав, а 24% – соціальних та економічних прав. Крім того, відповідні порушення було також встановлено і за результатами проведених 2,3 тисячі моніторингових візитів і перевірок.

Щодо дотримання прав на освіту, зазначено, що в умовах реформування освітньої галузі в Україні надзвичайно важливе питання забезпечення доступності і безоплатності професійно-технічної та вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах.

Саме тому головна увага Уповноваженого у цій сфері була зосереджена на здійсненні парламентського контролю за дотриманням прав здобувачів освіти у сфері професійної (професійно-технічної) та вищої освіти в умовах реформування.

Нагадаємо, відповідно до статті 18 ЗУ «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» щорічна доповідь має бути представлена Верховній Раді Україні протягом першого кварталу кожного року.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

three × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!