Цікаво знати

Зустрічаємо нове життя

Пологове відділення Сокальської ЦРЛ розраховане на 32 ліжка, з них 17 для патології вагітних і 15 – післяпологових. Нашому відділенню – шостому в Україні – присвоїли статус «Лікарня доброзичлива до дитини». І це високе звання колектив постійно підтверджує. За цією короткою фразою стоїть наполеглива праця усіх – від лікаря до нянечки. Відійшли в небуття ті часи, коли чоловіки, родичі стояли під вікнами, намагаючись побачити новонароджених, спілкувалися з породіллями телефоном і з нетерпінням чекали, коли зможуть побачити їх з діточками. Вже давно жінка поступає на пологи з партнером – близькою для неї людиною, яка морально і фізично підтримує її під час перейм і народження дитини. Ми заохочуємо постійне перебування рідної для жінки людини в пологовому залі. Після народження немовля відразу кладемо на живіт матері, щоб заселити шкіру корисною материнською мікрофлорою, вже в перші тридцять хвилин прикладаємо до грудей матері, щоб новонароджена дитина отримала крапельки молозива – найціннішого для неї.

Після пологів мати з дитинкою цілодобово перебувають в одній палаті. Всі необхідні для них процедури персонал здійснює безпосередньо в палаті. З першої доби мамочка вчиться доглядати за дитинкою, пеленати її. І годувати немовля стільки разів, скільки воно хоче. Кожній жінці пояснюємо, переваги грудного вигодовування перед штучними сумішами чи коров’ячим молоком. Чоловік та інші родичі можуть відвідувати породіллю у палаті спільного перебування, що надає жінці відчуття впевненості, сімейного затишку.

У відділенні працюють 9 акушергінекологів, з них одна вищої і 3 першої категорій, 3 лікарівнеонатологів першої категорії, 12 кваліфікованих акушерок, 9 медсестер, 18 працівників молодшого медичного персоналу. Більше тридцяти років допомагають з’явитися на світ новонародженим акушерки Людмила Робак, Марія Гуральна, Надія Броннікова. Чуйні, уважні до пацієнток і діток акушергінеколог Лариса Саврук та лікарнеонатолог Оксана Мицюк, які працюють у нас вже більше двадцяти років. Великий досвід роботи мають медсестри Марія Лопушанська, Надія Ворона, Надія Ковалів. Разом з іншими вони завжди приходять на допомогу пацієнтам.

Колектив не стоїть на місці, вдосконалює свої знання, йде в ногу з часом. Змінюється вигляд і відділення. На початку цього року закінчили ремонт трьох пологових залів та коридору в пологовому блоці. Постійно отримуємо апаратуру, яка покращує спостереження за новонародженим, породіллею. У нас є операційна, де за необхідності проводимо операцію кесарського розтину. Основним методом знечулення є спинномозкова анестезія, яка найменш шкідлива для дитинки і дає можливість мамі почути перший крик немовляти.

Післяпологові палати розраховані на перебування однієї породіллі. Є також декілька палат, оснащених індивідуальним санвузлом з душовою кабіною.

У першому кварталі ц. р. у нас відбулось 292 пологів. Основна мета, яка стоїть перед нами – створити максимально комфортні умови для народження нового життя. І ми це робимо. Пологи проходять фізіологічно, з мінімальним медикаментозним втручанням. Як уже згадувала, у нас широко практикуються партнерські пологи. За січеньберезень їх було 248. Після пологів, через 34 дні, виписуємо породіль додому. Тож запрошуємо майбутніх матусь до нас у відділення. Ми щиро розділимо з вами радість народження нового життя, а при потребі допоможемо.

стратегическое управление

Надія КРАВЦОВА, завідувач пологового відділення Сокальської ЦРЛ.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nine − 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.