Головна / ДАІ інформує / Небезпека! Діти на дорозі

Небезпека! Діти на дорозі

Сучасний стан аварійності та тяжкості наслідків дорожньо-транспортних пригод за участю пішоходів потребує застосування раціональних пріоритет­них заходів щодо підвищення безпеки дорожнього руху. Особливу увагу потрібно звернути на дорожньо-транспортні пригоди, в яких гинуть чи отриму­ють травми діти. Проблема дитячого дорожньо-тран­спортного травматизму, на жаль, і досі залиша­ється актуальною.

Є декілька причин виникнення ДТП: перехід дороги в непередбачуваному місці; несподіваний вихід на дорогу; батьки рано довіряють дітям бути самостійними в дорожньому русі; на нерегульова­ному перехресті дітям усіх вікових груп складно оцінити небезпеку з чотирьох сторін та обрати без­печний момент переходу; обмежений огляд, неви­правданий поспіх в оцінці дорожньої ситуації при переході вулиці біля зупинок. Окрема категорія учасників дорожнього руху – діти-велосипедисти. Допускаючи дитину до велосипеда, мопеда, разом з яскравим і недешевим подарунком батьки насамперед повинні додавати знання з безпеки руху та нагадати, що Правила дозволяють рухатися дорогою з 16 років. Поведінка дітей на дорозі – найбільш уразлива ланка. Дії дітей менш перед­бачувані, ніж інших учасників дорожнього руху.

Дорослим бажаю бути прикладом для наших дітей. Хочемо ми того чи ні, але дітей завжди бу­дуть вабити дороги. Сумнівно, що заборонами вдасться застерегти їх від лиха, тому ми повинні навчити дітей розуміти небезпеку та оминати її.

Шановні батьки, не залишайтесь байдужими до проблем дитячого дорожньо-транспортного трав­матизму. Пам'ятайте: чужих дітей не існує, і від нас з вами залежить майбутнє наших дітей.

Віталій МАРЦИНЮК,
начальник ВДАІ Сокальського РВ ГУ МВСУ у Львівській області.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

9 + five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!