Сучасний стан аварійності та тяжкості наслідків дорожньо-транспортних пригод за участю пішоходів потребує застосування раціональних пріоритетних заходів щодо підвищення безпеки дорожнього руху. Особливу увагу потрібно звернути на дорожньо-транспортні пригоди, в яких гинуть чи отримують травми діти. Проблема дитячого дорожньо-транспортного травматизму, на жаль, і досі залишається актуальною.
Є декілька причин виникнення ДТП: перехід дороги в непередбачуваному місці; несподіваний вихід на дорогу; батьки рано довіряють дітям бути самостійними в дорожньому русі; на нерегульованому перехресті дітям усіх вікових груп складно оцінити небезпеку з чотирьох сторін та обрати безпечний момент переходу; обмежений огляд, невиправданий поспіх в оцінці дорожньої ситуації при переході вулиці біля зупинок. Окрема категорія учасників дорожнього руху – діти-велосипедисти. Допускаючи дитину до велосипеда, мопеда, разом з яскравим і недешевим подарунком батьки насамперед повинні додавати знання з безпеки руху та нагадати, що Правила дозволяють рухатися дорогою з 16 років. Поведінка дітей на дорозі – найбільш уразлива ланка. Дії дітей менш передбачувані, ніж інших учасників дорожнього руху.
Дорослим бажаю бути прикладом для наших дітей. Хочемо ми того чи ні, але дітей завжди будуть вабити дороги. Сумнівно, що заборонами вдасться застерегти їх від лиха, тому ми повинні навчити дітей розуміти небезпеку та оминати її.
Шановні батьки, не залишайтесь байдужими до проблем дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Пам'ятайте: чужих дітей не існує, і від нас з вами залежить майбутнє наших дітей.
Віталій МАРЦИНЮК,
начальник ВДАІ Сокальського РВ ГУ МВСУ у Львівській області.