Головна / ДАІ інформує / Операція “Автобус – 2014” на Сокальщині

Операція “Автобус – 2014” на Сокальщині

З 27 травня до 20 червня у Сокальському районі тривали профілактичні заходи щодо пасажирського автомобільного транспорту під назвою "Автобус-2014". Під час їх проведення здійснювали перевірку дотримання законодавства в сфері надання послуг пасажирським транспортом. Державтоінспектори перевіряли технічний стан транспортного засобу, усі необхідні документи.

Під час проведення операції "Автобус-2014" державтоінспектори Сокальського ВДАІ провели рейд на автобусах та маршрутках. В якому технічному стані виїжджають маршрутки та автобуси на лінію, чи укомплектовані вони вогнегасниками, аптечками? Чи проходять водії пасажирського транспорту медичний огляд перед початком роботи? Це ми з'ясовували під час рейду на території району. 

На годиннику сьома ранку, саме час, коли автобуси виїжджають на маршрути. Їдучи з вулиці Шашкевича в бік нової автостанції, по вулиці Стуса побачили перший автобус, на якому висіла табличка "Сокаль-Львів". Він був укомплектований усім необхідним, гальмівна система, світлові прилади справні, водій мав дорожній лист, однак перебував на вулиці Стуса, отже, відхилився від маршруту. Державтоінспектори склали на водія протокол про адміністративне правопорушення за відхилення від маршруту. Він заплатить державі 35 гривень штрафу.

Далі попрямували на автостанцію по вулиці Чайковського. Перевірили кілька транспортних засобів, які перевозять пасажирів, в одному з них не було куточка споживача, водій обіцяв цього ж дня усунути недолік. Далі з с. Суховоля приїхала переповнена маршрутка, пішли перевіряти транспортний засіб. Водій А. надав усі необхідні на маршрутку документи, мав допуск до роботи механіка, лікаря, дорожній лист, страховий поліс, укомплектовану аптечку, вогнегасник. На водія державтоінспектори склали протокол за порушення Правил перевезення пасажирів, адже автобус був переповнений. Водій А. тепер зобов'язаний сплатити державі 170 гривень штрафу. 

Згодом по вулиці Героїв УПА, біля будинку №20, на автобусній зупинці побачили автобус "Шаолін" сполученням "Сокаль-Червоноград", на лобовому склі транспортного засобу були множинні тріщини. Пересадивши пасажирів у інший автобус, почали перевіряти транспортний засіб та документи. Водій мав водійське посвідчення, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, поліс обов'язкового автострахування, дорожній лист з відмітками лікаря і механіка. Аптечка в автобусі не була укомплектована. Коли державтоінспектори почали перевіряти технічний стан автомобіля, то побачили, що переднє ліве колесо має оголений корт, не працюють спідометр, сигнал, світловий прилад заднього ходу. Водій на запитання, чому виїхав на маршрут технічно несправним транспортним засобом, відповів, що повідомив керівництво про несправність автобуса. Разом із державтоінспекторами поїхали до механіка автотранспортного підприємства, який випустив технічно несправний транспортний засіб на маршрут. Той свою вину заперечував, мовляв, поставив допуск у дорожньому листі, але сказав водієві спершу замінити шину, а тільки тоді виїжджати у рейс. І водія, і посадову особу автотранспортного підприємства притягнено до адміністративної відповідальності, виявлені недоліки мають бути усунені.

На об'їзній дорозі побачили маршрутку "Сокаль-Поториця", хоча графік руху не передбачає проїзду цією вулицею. Зупинили водія, той не заперечував, що відхилився від маршруту, мовляв, не встигає згідно з графіком, тому вирішив скоротити дорогу до Поториці. Маршрутка була справною, водій мав усі необхідні документи, аптечку. Але порушив Правила надання послуг, тому державтоінспектори склали протокол про адміністративне правопорушення.

Згодом на площі Січових стрільців назустріч нам прямував великий автобус. Зупинили його. Автобус, що був переповнений, у власності приватного підприємства "Вік-Л" м. Червоноград. Водій мав маршрутний лист на проїзд Сокаль-Червоноград-шахти, три аптечки, вогнегасники. За порушення правил перевезення пасажирів державтоінспектори склали на водія адміністративний протокол.

За кілька годин рейду державтоінспектори склали майже десяток протоколів, усіх винних притягнено до адміністративної відповідальності. Як бачимо, водії часто відхиляються від заданого маршруту, впускають до салону більше пасажирів, ніж дозволено. Але це, мабуть, суспільна проблема, бо ж для того, щоб водії не брали повні автобуси пасажирів, треба, щоб маршрутки курсували частіше. Є і технічні несправності в пасажирському транспорті, але не останню роль в цьому відіграють жахливі дороги, якими щодня їздять водії. 

Ольга ДИЛИН.

 
Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

one × 5 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!