Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

19 січня, на Водохреща відбулося молитовне дійство за участю єпископа Михаїла Колтуна

19 січня, на Водохреща, у с. Ільковичі, відбулося молитовне дійство за участю єпископа Михаїла Колтуна, духовенства зі Сокаля та навколишніх сіл. Розпочалося воно Архієрейською Літургією в парафіяльному храмі, куди прийшли парафіяни, гості з навколишніх сіл та Сокаля, а також небайдужі люди, які бережно ставляться до природи і всіх Божих створінь. Опісля священнослужителі та миряни процесією вирушили на озеро, де єпископ Сокальський, Владика Михаїл Колтун звершив чин Великого освячення води. 

Цей день є особливим для природоохоронців,  наголосив єпископ Михаїл Колтун, голова Синодальної комісії з питань екології,  адже природа стогне під тягарем гріха, і коли Ісус Христос торкається водного єства, цим Він відновлює лице землі. Воно відновлюється через наше ставлення до всього живого, що Господь дав нам для життя, щоб ми похристиянськи сприймали цей Богом сотворений світ… Йдеться про відновлення лиця землі, яке ми творимо або спустошуємо. Це залежить від наших дій. І коли ми його відновлюємо, то відкривається нам небо. І Боже благословення сходить на наше життя. І відновлює нам сили. І коли хочемо, щоб ми жили як відновлене сотворіння Боже, бо маємо образ і подобу Божу, то мусимо дбати про ближнього і шанувати його право на життя та берегти сотворений світ. І коли йдемо відпочивати на природу, по правді ми відпочиваємо, втішаємося, радіємо, що спілкуємося з живою природою. І творимо її лице, християнське, Богоподібне…. 

Владика Михаїл Колтун побажав усім, щоб нині "голос Божий торкнувся кожного, проник, відновив, збагатив наші сили, щоб ми могли, почерпнувши цієї води, оживитися, освятитися, щоб ми жили на оновленій, Богом даній землі". 

Митрофорний протоієрей, настоятель катедрального храму святих апостолів Петра і Павла, парох села Скоморохи отець Ярослав Кащук подякував владиці за благословення та освячення ставка. 

Єпископ Михаїл Колтун освятив хрест, який встановили мисливці та рибалки Сокальщини, і поблагословив наріжний камінь, де буде споруджено каплицю для природоохоронців. Їх тут зібралося чимало, підтримати колег приїхали й мисливці та рибалки з сусідньої Волині. Нині у природоохоронному спортивному мисливськорибальському товаристві "Ромош" налічується 18 осіб, і кількість бажаючих вступити до нього зростає. Серед мисливців та рибалок побачила директора фермерського господарства, депутата районної ради Ігоря Хом'яка. Він розповів, що ідея щодо створення каплички для мисливців та рибалок, яка виникла в місцевого пароха, отця Ярослава Кащука, отримала благословення Владики Михаїла Колтуна.

У капличці зможуть збиратися мисливці та рибалки Сокальщини та інших областей. Голова природоохоронного спортивного мисливськорибальського товариства "Ромош" Віталій Степанець додав, що відтепер перед тим, як розпочинати полювання чи риболовлю, вони збиратимуться на молитву біля хреста і лише тоді, з благословенням Всевишнього, братимуться до справи. Він впевнений, що це зобов'яже їх бережно ставитись до природи, як до дару Божого. Спонукатиме не винищувати, а примножувати багатства тваринного світу. Пан Віталій сподівається, що до відкриття сезону полювання капличка буде готова.

Під час зустрічі, за пропозицією єпископа Михаїла, голови Синодальної комісії з питань екології, на Сокальщині створили духовний природоохоронний осередок опіки сотвореного Богом світу, ним керуватиме отець Ярослав Валюх.

Опісля Владика окропив водою присутніх та благословив сміливців на купіль. Жителі Ільковичів та навколишніх сіл причастилися священною водицею та набрали освяченої води додому, щоб вона оберігала їхні оселі від всього злого. Та не поспішали розходитись, бо на озері розпочались Йорданські "купання". Першими занурились у хрещенську воду досвідчені "моржі"  засновники неформального клубу “моржів” "Характерник", який існує в Сокалі з 2004 року й налічує понад 20 осіб. Серед них є й діти. 

Голова клубу Ігор Каспрук каже, що Йорданські "купання" вже стали традиційними й набувають все більшої популярності серед жителів Ільковичів та навколишніх сіл. Адже вода очищає душу й тіло. І якщо ще років десять тому охочих стрибнути у крижану воду ополонки можна було на пальцях перелічити, то цьогоріч кількість сміливців сягала сотні. Пан Ігор розповів, що для нього моржування стало способом життя. Він розпочинає свій день із купання у ставку. Це вже стало звичним для нього та його колег. І якщо не покупається деякий час, відчуває у тілі дискомфорт, наче чогось бракує. Долучилися до хрещенських купань і діти  вони нарівні з батьками опускалися в ополонку, попередньо перехрестившись. 

Леся Войтович, яка вже багато років пірнає у холодну воду, зізналася, що щоранку заряджається позитивом енергії води, якого вистачає на цілий день. А на Водохреща ці відчуття особливі, бо в цей день вода має надзвичайну структуру, завдяки якій зцілює душу й тіло, наповнює життєдайною енергією, омолоджує. Однак досвідчений "морж" застерігає: щоб пірнути в холодну купель, потрібно себе морально підготувати й поступово загартовуватись. 

Три роки готувалася до занурення Христина Пасєка з Сокаля. І цьогоріч сміливо занурилась у воду. Пізніше, вилізши з крижаної купелі, розповіла, що це не так страшно, як думала. Тепер відчуває себе піднесено. Недарма досвідчені "моржі" кажуть, що пірнання приносить душевне задоволення і легкість, а людина, наче народжується наново. 

Свято зимового купання продовжувалося. До пізнього вечора до ставка підходили люди, щоб пірнути в воду, робили це з вірою в те, що освячена вода піде на користь для душі й тіла. 

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

 

 

Exit mobile version