Головна / Духовне життя / Архієрей вперше одягнув солом’яну мітру і паганію

Архієрей вперше одягнув солом’яну мітру і паганію

Під час Різвяних богослужінь правлячий архієрей Сокальсько-Жовківської єпархії Михаїл Колтун був зодягнений у солом’яні мітру (богослужбовий головний убір єпископа) та панагію (нагрудна ікона із зображенням Богородиці). Зазвичай, єпископська мітра та панагія виготовлені з коштовних матеріалів і символізують корону Царя Христа та Всесвяту Богородицю. Натомість солома  це ознака смирення, це дідух, який був постелений в убогих яслах новонародженому Христові.

Презентуючи нову мітру та панагію, єпископ Михаїл сказав: "Цей атрибут дідуха  є святковий, чи він в снопі, чи на столі, бо все це плід землі. Ми цей дідух асоціюємо із даром Божим, який він нам дає. Ми цей дар земний стараємося і у постіль і в подушку положити, щоб добре спалося і щоб здорові були. Дідух  це дар Божий тут на землі і коли Христос приходить, йому стелять цей дідух у ясла". Далі продовжив: "Христос не соромиться дідуха, бо все це, чим ми живемо, є дар Божий. І те, що Господь входить у наше смирення  це і означає ця мітра та панагія. Оцей дідух я зображаю так, бо маю можливість мітру і панагію носити".

Розповідаючи звідки виникла ідея зробити церковні атрибути зі соломи, єпископ Михаїл зазначив, що якби він в дитинстві не спав на дідуху, то б не зумів це задумати.

Виготовила солом’яну мітру і панагію пані Марія Кравчук, майстриня з Волині.

Прес-служба Сокальсько-Жовківської єпархії.

На знімку: архієрей під час різдвяного Богослужіння у кафедральному  храмі св. ап. Петра і Павла у Сокалі. 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

2 × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!