Церква закликає не приносити штучних квітів на кладовища перед великодніми святами і наголошує, що прикрашати могили близьких штучними квітами з пластику — це і несмак, і небезпека для екології. Мертві квіти — «мертве вшанування».
Як інформують у Бюро УГКЦ з питань екології, пластикова квітка чи вінок не мають нічого спільного з виявом християнської віри. Окрім того, пластикові вінки мають нетривалий термін використання, за рік їх викидають на смітники. Якщо пластмасу закопувати в землю, вона не розкладається упродовж багатьох десятків років. Натомість під час спалювання створює діоксини, які виділяють отруйні для навколишнього середовища речовини та провокують виникнення злоякісних пухлин. Ці вироби починають шкодити екології вже з етапу виготовлення сировини для них, адже для цього використовують нафтопродукти. Левова частка пластикових квітів не потрапляє на сміттєві полігони.
Особливого розголосу екологічна ініціатива Церкви набуває у Пасхальний період, бо саме тоді люди традиційно закуповують багато пластикових вінків і квітів, впорядковуючи могили своїх рідних. Бюро УГКЦ з питань екології проводить інформаційну кампанію про шкоду пластикових квітів від 2013 року. В її рамках комісія готує спеціальні банери зі даними про шкоду довкіллю, які розміщують поблизу цвинтарів.