Духовне життя

Через Богородицю – до Христа

У 2013 році, під час зустрічі випускників гімназії та СШ №1, виник хороший задум: подарувати рідній школі ікону Покрова Пресвятої Богородиці. Учні 10А і 10Б класів випуску 1979 року (серед них ентузіасти Володимир Щур, Лариса Фарин, Олег Кожушко, Надія Сикиндюк, Зіновій Цюпа, Ігор Чоп, Віктор Гаврилюк та інші) втілили його у життя. Ікону Богородиці виготовила Галина Усік з м. Рівне. І після Великодніх свят її було освячено.

На початку урочистого заходу молитву промовили учениця 7(11)А класу Марічка Строцюк і учень 1(5)А класу Максим Звір.

Любов Омеляш, директор гімназії, звертаючись до учнів, педагогів, гостей, зокрема, зазначила:

– У години радості та смутку ми приносимо свої молитви до Матері Божої. Кожного дня, йдучи до школи, ви маєте змогу відчувати Її покровительство і схиляти в пошані голови перед Фігурою Божої Матері. А відсьогодні матимемо таку можливість і в стінах навчального закладу. Є Богородиця, Матінка, яка буде захищати нас, охороняти, буде нашою Покровителькою. Ми гордимося, що в нашому навчальному закладі завжди приділялася увага кращим християнським цінностям. Зі школи виходили великі люди, деякі з них присвятили своє життя служінню Господу, стали справжниіми християнами.

Раді, що до нас, зі словами вдячності, добрими спогадами, приходять випускники. І ось сьогодні ми зібралися з нагоди освячення ікони Богоматері, яку подарували гімназії випускники 1979 року.

Текст молитви написала мама наших учнів Марти та Станіслава Арехтів  Тетяна Петрівна. Щиро вдячні вам, адже робите велику, добру справу.

Від оргкомітету випускників 1979 року слово мав Олег Кожушко, котрий згадав найкращі роки навчання у школі, побажав учням вчитися якомога наполегливіше, бо нині наша країна потребує вчених, патріотів, молоді, котра би могла завершити будівництво справжньої української соборної держави. Говорячи про видатних особистостей, він назвав людину зі світовим іменем, яка народилася в Сокалі і закінчила гімназію (19411944 рр.)  Ігоря Богачевського  всесвітньовідомого вченого. Формула, яку він вивів, дозволила супутникам літати на Місяць і повертатися на Землю. О. Кожушко підкреслив, що Малій академії наук треба присвоїти ім'я Ігоря Богачевського, і перейменувати одну з вулиць Сокаля на його честь.

А від себе і своєї мами  Марії Михайлівни, котра викладала українську мову і літературу в цьому навчальному закладі, подарував гімназії книги видатних українців, яких ще мало знають  Олександра Смакули і Ганни Барвінок (дружина Пантелеймона Куліша).

Священик катедрального храму св. ап. Петра і Павла м. Сокаля о. Ярослав Валюх освятив ікону Покрова Пресвятої Богородиці. Потім, звертаючись до присутніх, сказав:

– Цей день є особливим. Напевно, не варто багато говорити про Богородицю, адже звертаючись до Неї в молитвах, ще більше ви засвідчили Її дію у житті. Кожен християнин знає, хто така Богородиця. Ми з великою пошаною і любов"ю завжди ставимося до святих речей. Богородиця умістила у своєму лоні Того, хто сотворив цей світ, хто кормив, кормить і буде кормити наші душі Своїм Тілом і Кров"ю на вічне життя. Тому кожен, хто прибігає до Богородиці, отримує спасіння від Її Сина  Христа.

Нам легше прийти через Богородицю до Христа. Часто, коли думаємо про Бога, який є милосердним, справедливим, боїмося, як Він нас сприйме з нашими провинами, гріхами. Але маємо Богородицю, яка є жінкою, а також Матір"ю. Ми знаємо, як мати огортає дитину, що би вона не зробила, знаємо, як мати вміє прощати, як мати багато простила і ще простить всім нам. Ми знаємо, яке ніжне, сповнене любов"ю материнське серце. Тому ми, християни, втішаємося, що маємо Матір усіх матерів  Богородицю. Через Неї ми можемо приступити до Христа. Тож вітаю усіх з цією історичною подією в гімназії. Багато надій покладено на сучасну молодь. І якщо юнаки і дівчата будуть з Богородицею, Христом  в нас велике майбутнє. Нехай Господь воздасть кожному, хто спричинився, щоб ікона Покрова Пресвятої Богородиці була в гімназії, нехай Господь воздасть усім, хто зупиниться тут і промовить молитву.

На завершення урочистостей гімназисти Катерина Шукатка і Юлія Ющак з вчителькою Світланою Яремою виконали пісню "Під Покров стаю, Пречиста Діво", а всі разом  Славень.

Василь СОРОЧУК.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.