Духовне життя

Дні пам’яті про митрополита Андрея

"Найважливіша справа для Церкви, народу й родини, аби діти були добре виховані",  так говорив митрополит Андрей Шептицький. І ось вже в черговий раз до Тудоркович завітали сестри-монахині Згромадження Сестер Пресвятої Родини з місією доброго та християнського виховання дітей та катехизацією для дорослих парафіян. 

Цього року зустрічі зі сестрами були незвичні і особливо важливі, зазвичай, ми розважаємо над людськими чеснотами, Святим Письмом і т. д. Цей тиждень сестри присвятили українському Мойсею, митрополиту Андрею Шептицькому. Зустріч сестер відбулася 26 липня, де о. Степан Ділай відслужив разом із парафіянами молебень до Пресвятої Богородиці.

Кожен день розпочинали зі Святої Літургії, далі з дітками займалися сестра Вікентія та сестра Домініка. Спочатку вони проводили науки, де розповідали про важливі сторінки життя Шептицького. Потім були різні ігри, творчі завдання для закріплення матеріалу, також співали пісні. Особливо мене вразило одне зі завдань, яке сестри приготували для дітей, як домашнє. Прийшовши додому, кожен мав зателефонувати на номер 2907 (послуга безкоштовна), де були подані цитати Андрея Шептицького, виписати одну з них, і розважити над нею, а далі, що найцікавіше, йти хата в хату, зачитувати цю цитату, а люди, які почули її, повинні були підтвердити своїм підписом. Скажу чесно, здивуванню і радості людей не було меж, адже ці маленькі посланці принесли в їх домівку слово Митрополита, в чому і полягала мета завдання.

Зустрічі зі старшими парафіянами проводила сестра Домініка, на яких розважали також над життям Андрея Шептицького, проте це не були "сухі" дати, як ми звикли вивчати з історії, навпаки,  роздуми над своїм життям матері Софії Шептицької, які вона виклала у листах. Парафіяни почерпнули для себе багато знань і, можливо, відповіді на питання, які десь в глибині душі вже так давно тривожать, із життя людини, яка так багато зробила не тільки для українського, а й інших народів. Також був перегляд фільму, після якого кожен міг висловити свою думку і поділитися враженнями.

Словом, цей тиждень приніс для тудорківчан радість, адже ми завжди раді нашим сестричкам, які так багато зробили для нас. Найголовніше, що вони зуміли донести до наших душ хто ж такий Шептицький, що це не просто історична постать, а людина, яка відважно взяла свій хрест, щоб серед бурі і незгод здійснити Божий план. Бо любив він свій народ.

Вікторія ШЕПЕЛЮК. с. Тудорковичі.

 

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 + 8 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.