Головна / Духовне життя / Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у Сокалі (розширене)

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у Сокалі (розширене)

12 липня на храмовий празник у сокальському храмі св. ап. Петра і Павла Сокальсько-Жовківська єпархія урочисто відзначила десяту річницю приїзду Івана Павла ІІ в Україну та проголошення Його Блаженним католицької церкви.

Главу Української грекокатолицької церкви Святослава Шевчука зустрічали парафіяни зі Сокальщини та інших районів, Владика Михаїл Колтун, настоятель храму св. ап. Петра і Павла Ярослав Кащук, священики.

Дівчатка та хлопчики в українських строях, вишитих сорочках, барвистими вишиванками обрамили вхід Блаженнішому до кафедрального храму. За українським звичаєм вітали Главу УГКЦ хлібом на вишитому рушнику та подарували квіти.

– Ви покликані на цей престол особливим Духом Божим. Ми з вірою зустрічаємо Вас, прислухаємося, довіряємо Вашому проводу, щоб могти в нашій церкві святкувати, наповнювати її дарами, які Господь дав, – підкреслив Владика Михаїл, вітаючи Блаженнішого.

Архієрейську літургію відслужив Блаженніший Святослав Шевчук разом з Правлячим архієреєм СокальськоЖовківської єпархії Владикою Михаїлом Колтуном та священиками Сокальського, Тартаківського, Белзького, Червоноградського, Радехівського деканатів.

Блаженніший Святослав звернувся у проповіді до парафіян, молоді, всіх присутніх. Він подякував Господу Богу за те, що сьогодні у сокальському соборі разом молиться з парафіянами. «Це велика Божа благодать», – сказав Глава УГКЦ. Блаженніший співставив життя первоверховних апостолів Петра і Павла. «Вони є стовпами нашої церкви. Мученики апостоли. Вони бачили те, що проповідували, бачили того, кого проголошували. Вони жили тим, що несли людям Силу Христового Євангелія, – продовжив Святослав Шевчук. – Якщо ми сьогодні поглянемо на нас з вами, на нашу церкву, церквумученицю, яка пройшла свій особливий, тернистий шлях на теренах нашої України, то побачимо, що вона збудована на скелі».

Він пригадав події десятилітньої давності, коли Блаженніший Папа Іван Павло II приїжджав на Україну. Тоді на власні очі ми бачили Петра наших днів. Почули Його слово. Святійший отець подарував нашій церкві Блаженних новомучеників, які подібно як св. Йосафат, своєю кров’ю запечатали навіки єдність української церкви з Апостольським престолом… То ж не даймо себе обдурити пророкам, які намагаються якимось чином знищити пошану нашої церкви до Святійшого Отця. Гуртуймося, об’єднуймося з тими, хто має в душі царство небесне.

Владика УГКЦ благав і молився, щоб кожен з нас мав Павлову віру. Він подякував усім, хто прийшов і приїхав у цей величавий храм.

– Вперше приймаємо молодого Патріарха нашої церкви на наш храмовий празник. Ви піднесли це ехо віри, яке сьогодні ми прийняли і понесемо в парафії, в наші церкви і згадуватимемо Ваш пастирський візит, – сказав Владика Михаїл Колтун і подарував образ Сокальської Божої Матері.

Голова Львівської обласної ради Олег Панькевич, котрий був присутній під час зустрічі Блаженнішого, вітаючи його, сказав, що минулої неділі відзначали святих українського народу, сьогодні згадуємо приїзд Івана Павла ІІ, котрого так щиро зустрічали українці, з вірою у Христа вітали його. Наскільки важливим був цей візит для кожного з нас, краю і держави. Він провів паралель між пастирським служінням Богу і Церкві Блаженнішого Святослава і Папи Івана Павла II. Бо недавно Глава УГКЦ був у Стрию, сьогодні – в Сокалі, 16 липня вже у Зарваниці. Такі приїзди є надзвичайно важливими для нас усіх. Вони підносять нас у нашій вірі, у нашій надії на краще.

На закінчення Божественної Літургії Блаженніший Святослав подякував Владиці Михаїлу, священикам, владі, парафіянам, які зібралися на урочисті святкування, а під час обходу навколо храму окропив вірних свяченою водою.

У святочній літургії взяли також участь народний депутат України Володимир В’язівський, голова районної ради Ігор Дацюк, голова райдержадміністрації Микола Мисак, міський голова Сокаля Богдан Зарічний, понад дві тисячі парафіян.

* * *

Урочисто й величаво зустрічали Главу УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука у Великих Мостах парафіяни, міський голова Ярослав Ройко, декан Великомостівського деканату о. Володимир Юськів.

Василь СОРОЧУК.

 

 

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

eleven + four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!