Головна / Духовне життя / Iван Павло II любив Україну

Iван Павло II любив Україну

У Народному домі Сокаля відбулася зустріч сокальчан з о. Теодозієм Янківом. Цей захід був присвячений 10-річчю приїзду Івана Папи ІІ в Україну та проголошення його Блаженним католицької церкви, а також приїзду на сокальську землю Глави УГКЦ, Блаженнішого Святослава Шевчука. Отця Теодозія привітав о. Ярослав Кащук, настоятель храму св. ап. Петра і Павла, який подякував від імені усіх парафіян за те, що він знайшов час і приїхав розповісти людям цікаві факти про перебування Івана Папи ІІ в Україні.

10 років тому о. Теодозій Янків був відповідальним за перебування Святішого Отця Івана Павла ІІ в Києві. До цього він неодноразово зустрічався з Папою Римським, знав, наскільки щирою людиною він був, як любив Україну, наш народ.

Як розповів отець Теодозій, наповнене апостольською любов’ю серце Івана Павла ІІ об’єднувало представників різних конфесій у всьому світі. Святіший Отець здолав великі перешкоди на шляху до України. Треба знати, що Його приїзд в нашу державу припав на момент великої зневіри українського народу. В ЗМІ не знайдено жодної позитивної підготовки, багато людей навіть не знали, хто такий Папа Іван Павло ІІ.

Найперше, преса і телебачення повідомляли, що Святіший Отець приїжджає в Україну не як великий паломник, духовна особа, а як Президент держави Ватикан на запрошення тодішнього Президента України Леоніда Кучми. Державні чиновники спочатку обурилися, а потім змирилися, говорили, що це престижно, бо Папа Іван Павло ІІ – найбільший авторитет у світі.

У своєму першому зверненні до українців Папа Іван Павло ІІ розповів про те, що приїхав сюди аби сказати про віру в Україну, в український народ, про пошану до нашої мови, культури, християнських святинь. Вже після першої промови Папи українці переконалися, що апостольське слово Івана Павла ІІ проникнене гарячою любов’ю до українського народу і християнства, яке прищепив святий Володимир. Усіх українців Святіший Отець привітав з здобуттям Незалежності. Зокрема, Він сказав: «Нехай духовні цінності, які випливають зі святого хрещення і є невід’ємною частиною вашої національної свідомості допомагають вам розбудовувати довгоочікувану і вистраждану Незалежність».

Перебування Святішого Івана Павла ІІ у 2001 році в Україні – це п’ять днів святої проповіді і молитви, яку послухали мільйони людей, котрі прийшли на площі, а також ті, що слухали їх в прямих трансляціях по телебаченню і радіо. Під час проповідей Івана Павла ІІ з кожним днем весь світ переконувався, що віра в Бога в Україні, незважаючи на те, що піддавалася найтяжчим випробуванням, не була викорінена. Він зворушив усіх українців не тим, що він був Папа, а саме високим рівнем духовності.

На прощання з Україною Іван Павло ІІ промовив: «Ще раз звертаюсь до тебе, українська земле, з побажанням добробуту та миру. Ти залишаєш у моєму серці незабутні спогади. До побачення, народедруже! Покидаю тебе обіймами доброзичливості і любові. Дякую за щирий прийом та гостинність, яких ніколи не зможу забути. Словами великого поета благаю: «О, Боже, сильний і правдивий, благослови дітей Твоїх… Нехай завжди береже тебе Господь, о свята Батьківщино моя. Молю всемогутнього Бога, щоб благословив тебе, український народе і щоб зцілив усі твої рани. Нехай велика Божа любов провадить весь український народ у третє тисячоліття».

Ольга РОМАНЮК.

Фото автора.       

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

seventeen − nine =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.