Духовне життя

Львівська Духовна семінарія Святого Духа УГКЦ відзначає 240-ліття від заснування

З цієї нагоди 2 грудня у Семінарійному храмі відбулась Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Ігор (Возьняк).

Упродовж двох днів, 1-2 грудня, спільнота Львівська Духовна Семінарія Святого Духа УГКЦ святкує 240-ліття від заснування.

Так, у п’ятницю, відбулась Вечірня в Архикатедральному соборі св. Юра, а також піша молитовна хода зі свічками до історичної будівлі Генеральної семінарії у Львові вул. Коперника. Тут провели панахиду за всіх спочилих ректорів, викладачів та семінаристів.

Сьогодні ж, 2 грудня – Архиєрейська Літургія, Святкова Академія та фестиваль октетів греко-католицьких семінарій з Києва, Тернополя, Івано-Франківська, Дрогобича та Василіянського інституту вищих богословських студій.

Нагадаємо, що Львівська Духовна Семінарія Святого Духа Української Греко-Католицької Церкви є вищим навчальним закладом, створеним для формування кандидатів до священства з отриманням філософсько-богословської освіти.

Довідково

Генеральна духовна семінарія у Львові була заснована цісарем Йозефом ІІ 30 серпня 1783 року. Її призначенням було – виховувати священників із Галичини, Закарпаття, Пряшівщини, Крижевецької єпархії (Югославія), Семигороду та Хорватії. Першим її ректором став пізніший галицький митрополит Антін (Ангелович). Під час навчання в семінарії Маркіяна Шашкевича (зокрема у 1836 році) ректором був Телеховський.

У 1929 році на базі семінарії зусиллями графа і митрополита Андрея Шептицького створиои Греко-Католицьку богословську академію.

Святкове відкриття Генеральної Академії відбулося 6 жовтня 1929 року за участю Митрополита Андрея (вул. Коперника, 36, у храмі Львівської Духовної Семінарії). Метою заснування Богословської Академії було утворення хоча б частини університету з метою підвищення рівня богословської науки. Ректором Богословської Академії став Йосиф Сліпий.

У 1939 році семінарію закрили. Наприкінці 1980-х – на початку 1990-х  років УГКЦ вийшла з підпілля. У 1990 році Львівська духовна семінарія Святого Духа офіційно відновила свою діяльність на теренах Львівщини. Під Семінарію виділили приміщення старого літнього піонерського табору в смт Рудно.

З приходом на посаду ректора семінарії отця-доктора Богдана Праха, від 1999 року розпочалася праця над проєктуванням та будівництвом нового комплексу Духовно-освітнього центру УГКЦ безпосередньо у Львові.

У 2001 році в рамках візиту в Україну Святіший Отець Іван Павло ІІ благословив наріжний камінь під будівництво комплексу Львівської Духовної Семінарії Святого Духа.

Упродовж 2001-2005 років збудували новий комплекс споруд у складі корпусу Львівської Духовної семінарії, Богословсько-філософського факультету УКУ, господарського корпусу семінарії та будівлі студентату отців Редемптористів на цій території.

Посвячення новозбудованого комплексу Львівської Духовної Семінарії УГКЦ відбулося у серпні 2005 року за участі Патріярха Любомира (Гузара) та членів Синоду Єпископів УГКЦ.

ЛОДА

Голос Сокальщини на GoogleNews