Духовне життя

На Сокальщині відбулася проща до ікони Божої Матері Городиловицької

19 червня на празник Пресвятої Євхаристії, або як ще його називають Божого тіла, з ініціативи отця Василя Партики та автора цих рядків, пройшла проща до місця, де колись було мальовниче село Городиловичі. У вирі війни і визвольної боротьби українців за свою незалежність, воно перетворилося на згарище.

О 6.00 годині ранку діти та літні люди зібралися біля церкви Благовіщення, по вулиці Підкови біля ліцею, і вирушили до Городилович. Йшли з молитвами і піснями, відкритими серцями, щирими поглядами і посмішками, єднаючись з Богом у молитві, творили одну велику родину у Христі! Спільна молитва наповнювала їхні душі світлом, миром, теплом і радістю.

18 кілометрів прочани пройшли за 6,5 годин. Робили короткі зупинки, щоб діти змогли перепочити. В обід дісталися до каплички, поблизу предивної появи чудотворної ікони Богородиці. Тут відбулася щира спільна молитва до Городиловицької Матері Божої за всіх тих, хто боровся за волю України, за мир у державі, українське військо, за сокальців, які нині перебувають у Донецьку та Луганську. До речі, у церкві Благовіщення функціонує спільнота «Матері в молитві», які регулярно збираються для спільної молитви за дітей, українське військо, мир та спокій в Україні.

Опісля діти, юнаки, дівчата та літні люди вклонилися борцям за волю України, відвідавши братську могилу з відповідним написом: «Невинні жертви російського і польського терору (20ть). Загинули за волю України: Стрільці УГА 191820 рр. (15ть), Воїни УПА 194146 рр. (8м)».

Привернув увагу прочан і меморіальний пам’ятник, «встановлений до 50річчя знищення польськомосковськими загарбниками 68 українських сіл Сокальщини і насильницького виселення 40,6 тис. мешканців». Вони побачили пам’ятний комплекс з хрестів, на яких були написані назви 68 знищених сіл.

Діти після такого тривалого походу посмакували юшкою, приготовленою на вогнищі, пограли у копанку.

Учасники прощі повернулись додому духовно збагачені, з чистими серцями, в піднесеному настрої. Для багатьох з них це була перша проща у житті. Вони дякували отцю Василеві Партиці за те, що побували в мальовничому с. Городиловичі, змогли помолитися біля чудотворної ікони Пресвятої Богородиці, попросити в неї заступництва, подякувати за всі ласки і щедроти. Проща залишила незабутні, позитивні, світлі відчуття в юних серцях.

Хочеться побажати, щоб ця проща стала традиційною і більше молодих сердець відгукувалися й відчували у ній потребу.

Юрій ТОВАРЯНСЬКИЙ.

Фото Вікторії Пантелеймон

Голос Сокальщини на GoogleNews