Духовне життя

На Сокальщині відбувся духовний пізнавально-відпочинковий табір «Веселі канікули з Богом»

Літо – найкраща пора для відпочинку. Тому при парафіях Воздвиження Чесного Хреста УГКЦ с. Стенятин і Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ с. Свитазів вирішили поєднати відпочинок з молитвою. Тут відбувся духовний пізнавально-відпочинковий табір «Веселі канікули з Богом». Цей табір для дітей провели аніматори: Павло та Оленка Віра, Іван та Оля Зубрицькі та Оксана Смаль. Їхнім наставником був о. Володимир – настоятель цих парафій.

У духовному таборі діти разом з відпочинком могли глибше пізнати Бога, познайомилися зі Святою Літургією і її частинами, дізналися про священичі ризи, їх символіку, в ігровій та зрозумілій формі дізнавалися про життя святих. Кожного дня табір розпочинався з молебня до Христа Спасителя, або до Богородиці. Потім катехитична наука о. Володимира та закріплення матеріалу з братом Павлом Вірою. Найбільше дітям сподобалося дивитися як відбувається перша частина Літургії – Проскомидія.

Не менше діткам сподобалися ігри, які пропонували аніматори табору, особливо гра «Скарб», «Ішов гуцул через ліс», «Батько Авраам», та багато інших. Вивчили багато молодіжних релігійних пісень.

Наприкінці тижня табору всі учасники мали змогу побувати у Крехівському монастирі, уважно слухали розповіді про нього, та про життя і побут монахів. Біля чудотворного джерела помолилися до Богородиці за український народ, зачерпнули свяченої водиці і духовно скріплені повернулися додому.

Табір завершувався в неділю Святою Літургією, де всі могли висповідатися і прийняти Св. Причастя. Хоча Стенятин і Свитазів конфесійно розділені, цей табір для дітей став нагодою бодай на тиждень об`єднатися, а далі – зале•жить від свідомості батьків та родини.

У с. Свитазів закінчення табору припало на День незалежності, цього року це і тривожний, і радісний день. Це Служба Божа за український народ, де всі парафіяни, одягнені у вишиванки, молилися за припинення війни, хлопчики і дівчатка у вишитих строях приступили до першої Сповіді і Святого Причастя, а всі учасники табору залюбки виконали пісні, що навчили їх наставники. Потім процесійно всі вийшли до могили Борцям за волю України, де відбулась панахида за всіх, хто віддав своє життя за Україну. І хочеться вірити і надіятись, що зерна, посіяні в дитячі душі, принесуть добірний урожай, який в майбутньому стане на захист правди, добра і любові.

Дітям надзвичайно сподобалось у таборі, вони з радістю на повні груди казали: «Це було – фе..! Це було – фе..! Це було феноменально, фантастично, ідеально і бомбезно!!!»

Павло ВІРА, Ольга ГАВРИЛЮК.

Голос Сокальщини на GoogleNews