Головна / Духовне життя / На Сокальщині створили християнський табір

На Сокальщині створили християнський табір

Літо  це час відпочинку, відкриття чогось нового, знайомства і ціла торба незабутніх вражень, яких має вистачити до наступного року. Дуже часто батьки хочуть дати повноцінний відпочинок своїм дітям. І думають, що краще: відправити їх у табір, поїхати з сім'єю на море, в гори тощо. Ганяючись за "особливим" відпочинком, відчуттями, люди гублять істинну суть цього процесу. Відпочинок має відновити душевну гармонію, встановити мир, сприяти духовному розвитку. Простіше  він має проходити з Богом.

Прикладом такого відпочинку став християнський табір, що проходив з 14 по 18 липня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці в селі Тартакові. Отець Богдан Лилик організував цей захід і запросив на допомогу двох студенток з Львівського католицького університету, щоб діти мали змогу весело провести дозвілля, в ігровій та зрозумілій формі пізнали Господа і мали нагоду більше дізнатися про Церкву. Наталя Катола і Вікторія Шимко доклали багато зусиль, щоб учасники табору були задоволені. Проведення табору  це не така вже й легка справа, вона вимагає підготовки, великої затрати сил, часу та коштів. На допомогу Наталі та Вікторії прийшли дівчата з парафії  Василина Бойко, Марта Дзік і Марія Масинник, які у різний спосіб старалися долучитися до проведення літнього табору, їхня підтримка була важливою та необхідною.

У перший день на "Веселі канікули з Богом" у Тартакові прийшли 35 дітей віком 614 років. Діти змогли отримати досвід спілкування з однолітками, поділитися знаннями і навичками з ближніми, при цьому здобувши нові. Різні характери дітей вдалося залагодити спільною молитвою та працею.

Розпочався табір з молебню до Христа Спасителя. Потім проходила катехизація на тему "Шість правд віри". У роботі з дітьми інколи сама поверталася до безтурботного дитинства. І хоча діти цілком не усвідомлювали всю глибину науки, зате їм вдалося відчути через своїх нових друзів, знайомих, вихователів любов і турботу Бога.

Свою майстерність таборяни показали і в гуртковій роботі. Наталя і Вікторія проводили майстеркласи, зокрема орігамі, та цікаві нові ігри, які, до речі, дуже сподобалися дітям. Дівчата читали релігійні оповідання, під час яких можна було розважити над такими темами "Я і церква", "Я і моя сім'я", "Я і мої друзі". Під час табору декан разом зі своєю дружиною пригостили всіх учасників табору морозивом та цукерками.

Впродовж усього тижня діти мали змогу разом щоденно молитися, танцювати рухливі танці, грати в ігри усім табором, працювати в групах, слухати катехизації, які проводив о. Богдан Лилик.

Завершальним акордом табору став конкурс між дітьми під назвою "Найкращий талант". Вони зуміли показати, чого навчилися протягом тижня. Журі нагородило учасників різними призами.

Останній день табору пройшов поособливому. Зранку діти і вихователі приступили до Сповіді і під час Божественної Літургії приймали святе Причастя. Після Служби Божої о. Богдан освятив і подарував кожному учаснику та вихователям медальйони, на яких зображена Пречиста Діва Марія. Священик подякував дітям за те, що ходили в табір, і організував усім присутнім чаювання. Також отець Богдан висловив щиру подяку вчителям і вихователям за співпрацю і побажав їм здоров'я, щастя, радості, сили, натхнення і гарної долі. Всі були задоволені, щасливі, і водночас сумні, бо прийшов час прощатися з Наталею і Вікторією. За такий короткий час діти подружилися зі студентками, полюбили їх, і навіть не хотіли відпускати їх до Львова, обмінялися телефонами і просили дівчат приїхати до нас наступного року, не на один тиждень, а хоча б на два.

Хочу, щоб діти не забували досвіду, отриманого під час табору, і знали, що Бог уділяє ласку всім, а користається з неї той, хто готовий прийняти її щиро у своє серце.

Марія МАСИННИК,
вчитель іноземних мов.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

nineteen − six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!