Головна / Духовне життя / Знайти своє місце у Хресній дорозі

Знайти своє місце у Хресній дорозі

У Хрестопоклонну неділю, традиційно, сокальчани процесійно з духовенством греко-католицьких церков Сокаля розважали про страсті Христові біля кожної стації. Священики о. Ярослав Кащук, о. Роман Синицький, о Михайло Ментух, о. Ярослав Валюх, о. Андрій Дутчак, роздумуючи про Христові страсті, Його терпіння і муки, вели нас за Ісусом аж на гору Голгофу, де було виконано вирок смерті – розп`яття. У своїх роздумах священики проводили паралель між тим, як ніс Хрест Ісус Христос, коли Пилат засудив Його на смерть і сьогоденням, заставляючи задуматись кожного, чи у покорі несемо свій хрест, чи любимо ми його, чи допомагаємо іншим у двиганні того тягара. Хрест домінує над цілим людським життям. І у тому повсякденному житті, через Хресну дорогу Спасителя, людина пізнає справжню вартість хреста і терпіння. У покорі, з величезною гордістю, хрест несли священики, парафіяни церкви архистратига Михаїла, члени організації "Молодь Христові", представники районної влади, працівники культури, представники Сокальської міської ради, учасники Майдану, воїни АТО, батьки загиблих воїнів в зоні АТО, діти, політ-в`язні і їх нащадки, працівники охорони здоров`я, санаторної школи-інтернату, відділу освіти, керівники шкіл, педагоги Сокальської ЗШ №2 та гімназії імені Олега Романіва, братство, сестринство, хористи кафедрального храму св. ап. Петра і Павла. Ідучи від стації до стації люди молилися, співали побожних пісень і повторювали "Претерпівий за нас страсті". Священики спонукали нас задуматись над своїм життям, над своїм хрестом. Бо, як сказав св. Тома "В хресті – спасіння, в хресті – життя, в хресті – покров від ворогів! В хресті – джерело небесної благодати, в хресті – сила розуму, в хресті – радість духа".

Хресна дорога – це свідоцтво вічної незгасаючої любові Ісуса Христа до нас, яка освячена невинною Кров'ю, нечуваними стражданнями та незліченними Ранами Святого Тіла нашого Спасителя. Тож наповнимо свої серця вдячністю і гарячою любов'ю до Ісуса через духовну співучасть в цій Хресній дорозі до Божого Сина за відкуплення людського роду від гріха і вічної загибелі.

Дорога християнина – це стислий аналог із життя Ісуса. Ісус бере хрест добровільно, і нас взиває, заохочує брати свій хрест – з любові і доброї волі.

Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора та Василя Сорочука.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

6 − four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!