Духовне життя

Про Різдво Святого Івана Хрестителя

«…Величаємо Тебе, Предтече Спасів Іоане, і шануємо від неплідної преславне народження Твоє».

(Величання свята).

7 липня наша Церква святкує великий празник – Різдво Івана Хрестителя. Серед великої кількості святих тільки Іван Хреститель удостоївся честі, щоб ми святкували Його Різдво.

Про народження Івана Хрестителя нам розповідає євангеліст Лука:

Був один священик на ім`я Захарія та його жінка на ім`я Єлизавета. Обоє були праведні перед Богом і виконували всі заповіді бездоганно, були вже у літах, але діточок так і не дочекалися. І ось священику Захарію з`являється ангел Господній і мовить: «Не бійся, Захаріє, бо твоя молитва вислухана; жінка твоя Єлисавета породить тобі сина, і ти даси йому ім'я Іван. І буде тобі радість і веселість, і багато з його народження радітимуть». Але Захарія мовив: «Я вже старий і моя жінка постаріла». «Замовкнеш і не зможеш говорити аж до дня, коли це здійсниться, бо не повірив моїм словам», – сказав ангел. Незабаром Єлизавета справді народила сина і дякувала, що Господь виявив своє милосердя. Почали думати як назвати цю дитину і спитали батька. Захарія попросив дощечкучку, на якій написав: «Іван буде ім`я йому». Тієї ж миті відкрилися його уста і став він говорити, прославляючи Бога.

Коли ми святкуємо Різдво Івана Хрестителя, наш народ ще в дохристиянських часах відзначав свято Івана Купала. Як ставитися до такого прояву поганства, розбурханої уяви, нас вчить Церква. Сьогодні перед нами постать Івана Хрестителя, який закликає до покаяння, навернення: «Покайтеся, бо царство Боже близько». Нам, християнам потрібно шукати «Царства Божого і правди його. Бо радість наша у Христі Ісусі, який чекає нас у церкві своїй».

Нехай Благодать Господа нашого Ісуса Христа, і любов Бога і Отця, і Причастя святого Духа нехай буде з усіма нами.

Володимир ЖАРСЬКИЙ, митрофорний протоієрей, настоятель церкви Вознесіння Господнього УАПЦ м. Сокаль.        

750797284
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.