Головна / Духовне життя / Звернення єпископа Сокальсько-Жовківського Михаїла КОЛТУНА до священиків Сокальсько-Жовківської єпархії у зв’язку з ситуацією, що склалася в Україні

Звернення єпископа Сокальсько-Жовківського Михаїла КОЛТУНА до священиків Сокальсько-Жовківської єпархії у зв’язку з ситуацією, що склалася в Україні

Слава Ісусу Христу!

Протягом усього часу, від коли Українська Греко-Католицька Церква вступила в легальний стан своєї діяльності на території України, Вона неустанно намагається розвивати душпастирство у всіх ділянках життя, де є присутні її вірні. Це була і є основна мета Церкви у здійсненні Її спасенного покликання на землі.

Одним із невід’ємних ділянок було  і є розвиток капеланського душпастирства для військовослужбовців Збройних Сил України (ЗСУ)  і усіх Силових Структур.  В міру можливостей – це душпастирство розвивалося за ініціативою Церкви і за згодою Міністерства ЗСУ і інших підрозділів Силових Структур України на добровільній основі.

В останніх часах, як стало відомо, проходить формування нових силових структур і додаткових військових формувань в Україні. Кількість священиків-капеланів становить 57 осіб і на даний час була і є невистарчальна як для військовослужбовців в місцях постійної дислокації, так і тепер, враховуючи місця тимчасового перебування. Враховуючи стан загрози цілісності нашої Батьківщини, усім треба усвідомити нашу відповідальність за її збереження. Вважаю, що  священики, які пішли за голосом Божим, як ніхто інший, мали б бути  готовими для душпастирства в нових умовах.

Для цього закликаю зголоситися священиків УГКЦ до канцелярії єпархії з письмовою заявою, в якій визначитись на готовність відізватися на потребу цього спеціального душпастирювання у ЗСУ і Силових Структурах України. На даний час розглядається душпастирювання з можливою ротацією від двох і більше днів, зберігаючи за вами повірену вам парафію.

Для цього усі зголошені священики пройдуть відповідний відбір і спеціальну теоретичну і практичну підготовку. Священики, які ввійдуть до списку на готовність душпастирювання, будуть погоджені з відповідними управліннями силових структур і збройних формувань. Цю організацію служіння очолює Департамент душпастирства УГКЦ по

співпраці з Силовими Структурами України. Для цього усі єпископи на своїх територіях подадуть у Департамент списки зголошених священиків для включення їх у загальний список для цього душпастирства.

При цім закликаю до тривалої молитви громади вірних Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ за потреби Церкви і Держави, а заступництво Пресвятої Богородиці в Її Непорочнім Серці буде запевненням миру і благословення Бога Отця і Сина і Святого Духа з усіма нами.

† Михаїл КОЛТУН,

єпископ Сокальсько-Жовківський, керівник Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

3 + 8 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!