Духовне життя

Осяяний вертеп запрошує до себе

Скільки б разів не завітав у наші домівки вертеп, завжди таїнство цього дійства зачаровує нас, оселяє в наших душах тепло, надію і радість, бо народився Месія, народився Син Божий, який опікується і оберігає нас.

Вже вдруге під опікою священика о. Ярослава Валюха у кафедральному храмі св. ап. Петра і Павла м. Сокаль у різдвяні дні організували вертеп, в який входить 16 осіб: Василь Підкіпняк, Іван Михальчук, Сергій Мартинюк, Роман Трохим, Андрій Паньків, Олег Попов, Любов Фарин, Віра Мартинюк, Христина Прокопчук, Любов Новосад, Галина Береза, Ірина Черпакова і ще діточки: Іван Михальчук, Давид Валюх, Вікторія Трохим та Валерія Попова.

Вони усі три дні святкування Різдва Христового разом зі священиком Ярославом Валюхом провели не в родинному домі за частуванням на багатому столі, а ходили від хати до хати, де їх чекали і вітали з колядками та доброзичливими віншуваннями і веселим дійством.

У день свята Марії на подвір’ї кафедрального храму св. ап. Петра і Павла після Служби Божої згадані особи ставили свій вертеп. І за це дійство зібрали 8 тисяч 150 гривень. А 10 січня побували у Добросині, що на Жовківщині, на запрошення священика церкви Воздвиження Чесного Животворящого Христа, де сокальчани теж виступали зі своїм вертепом і «заробили» 6 тисяч 52 гривні. 

Ось що про ці різдвяні дні розповідає священик о. Ярослав Валюх: «Ми зі своїм вертепом відвідали домівки сокальчан, які нас запрошували. І щиро вдячний людям, що у наш нелегкий час вони так гостинно і щедро зустрічали нас й склали чималу пожертву за виступ. У цьому році ми наколядували 33 тисячі 547 гривень та 20 євро, які будуть використані для потреб бійців, які беруть участь в АТО. Також особлива подяка всім учасникам цьогорічного вертепу за їх ініціативу, жертовність і велике бажання допомогти тим, хто захищає волю і цілісність нашої держави. За це для них і їх родин була організована поїздка до Львова, де вони могли побачити виступи інших вертепів, поколядувати коло головної львівської ялинки навпроти оперного театру. Низький уклін всім: і учасникам, і жертводавцям. На що конкретно підуть ці кошти буде повідомлено у газеті».

Також гостем осель сокальчан у цьому році був вертеп, який складався з членів організації «Молодь Христова». Веселе, дотепне дійство направду залишило теплу згадку у кожній родині. Діти теж збирали кошти для потреб АТО. Спасибі цим людям, які зробили таку добру справу.

Оксана ПРОЦЬ.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.