Як уже повідомляв "Голос з-над Бугу", 22 липня в с. Боб’ятин (Тартаківський деканат, декан Богдан Лилик) пройшли урочистості з нагоди 110-річчя храму Пресвятої Трійці. Парафіяни зі священиками квітами і хлібом зустріли владику Михаїла Колтуна, єпископа СокальськоЖовківської єпархії. Правлячий Архієрей подякував за таку гостинність. Він привітав настоятеля храму Пресвятої Трійці отця Петра Палюха з сорокаріччям, нагородивши його нагрудним хрестом з прикрасами.
На Божественній Літургії владика Михаїл уділив священичі свячення двом дияконам: Тарасу Турчинському випускнику ІваноФранківської Духовної семінарії та Івану Славичу випускнику Дрогобицької Духовної семінарії. Батько останнього, також священик, подякував за це Михаїлу Колтуну.
У зверненні Владика висловив слова вдячності за "велике надбання вірних, яке виражено у цьому храмі і навколо нього… Церква вистраждала свій час і сьогодні вільно розвивається! Ви підкреслюєте свою любов до Неї, але старання на цьому не обмежуються. Церква йде далі, як Господь приходить до людської душі, щоб ми могли вчитися християнського життя на прикладі Святого Письма, знанні Катехизму, і розвивати у собі бачення Церкви, щоби бути відважними та впевненими у християнському житті".
У торжестві взяв участь місцевий церковний хор, який очолює 90літній регент Йосафат Дещиця, завдяки якому досі збережені старі наспіви Божественної Літургії.
Парафіян з 110-літнім ювілеєм храму привітав також народний депутат України Степан Курпіль. •В урочистих заходах взяв участь і народний депутат України Володимир В"язівський.
А відомості про храм Пресвятої Богородиці с. Боб"ятин опубліковано у книзі "СокальськоЖовківська єпархія УГКЦ. Життя і служіння": "1881-1916 роки роки служіння о. Омеляна Криницького, за якого збудовано муровану церкву. У храмі служили о. Матвій Павлюк, •о. Василь Фартух, о. Володимир Ярко, о. Федоренко, о. Свистун і о. Жеребецький (їхніх імен люди не пам"ятають). За служіння останнього священика закрито церкву.
У 1950 р. родини пішли у підпілля, залишаючись вірними УГКЦ. Добродій Григорій Сідь приїжджав зі Львова у •с. Перв"ятичі перед великими святами і повідомляв про приїзд священика. У Боб"ятині всі люди збиралися у домі Ганни Семенюк. Завжди ввечері, закриваючи вікна і двері, очікували священика. У 1952 р. приїжджав о. Богун, котрий уділяв Святі Тайни вірним. У час підпілля найбільше захищали свою віру родини: Мирослави Стасюк, Стефанії Шарко, Теклі Шиш, Євгенії Адамчук, Марії Сопотух, Євдокії Оленчук, Євдокії Семенюк, Катерини Хмари, Єфросинії Оленчук, Ілька Хмари, Ольги Вікарчук, Марії Стасюк, Марії Демчук. Також за час підпілля приїжджали священики Василіяни: о. Юрій Янтух, о. Маркіян Когут, о. Мар"ян Чернега, о. Володимир Палчинський, о. Назар Лех, о. Ігнатій Янтух.
8 січня 1988 року відбулася перша Свята Літургія, яку служив о. Мирон Кохалевич. Обслуговували парафію •отці Василіяни з монастиря св. Юрія (м. Червоноград), а також о. Теодозій Крецул, о. Іван Іванчук, за якого ззовні реставровано церкву, о. Степан Марцинковський, о. Роман Рокецький.
3 грудня 2000 р. пастирське служіння звершує о. Петро Палюх. У червні 2002 року відбулося святкування столітнього ювілею храму за участю владики Михаїла Колтуна".
…Церква Пресвятої Трійці села Боб”ятин збудована в 1902 році за тодішнього пароха отця Омеляна Криницького. Святиня стала окрасою села, в якій знаходили розраду в різних життєвих ситуаціях і старші, і молодь. Святиня пережила лихоліття війни, проте залишилася неушкодженою. Лиш у 60х роках, в часи панування радянської влади, храм був зачинений. Не дивлячись на це, парафіяни таємно збиралися на молитви у церкві. Районна влада різними способами намагалася цьому перешко•дити, привозячи з сокальської тюрми в"язнів, щоб "заварити" церковні двері. Але це не зламало віру жителів села, а тому духовне життя парафії продовжувало зростати. Свідченням цього є священичі родини Кащуків і Михайлюків.
У 1989-ому, з настанням певних змін у суспільстві, церква Пресвятої Трійці села Боб”ятин була відчинена для вірних. З часу виходу УГКЦ з підпілля, парафію обслуговували отцівасиліяни з Червонограда, а згодом священики: о. Іван Іванчук, о. Степан Марцинковський, о. Роман Рокецький. А з 2000ого до нині о. Петро Палюх магістр богослов"я, випускник Люблінського католицького університету.
До святкування 100ліття храму відреставрували внутрішній інтер"єр церкви, а також за останні кілька років перекрили центральний купол, а згодом інші частини храму. Матеріали на перекриття купола пожертвував виходець з села, народний депутат України другого і четвертого скликань Степан Хмара.
З дня відкриття церкви і по сьогодні парафія духовно зростає завдяки невтомному пастирському служінню отця Петра. Щороку отець з вірними відбуває прощі до відпустових місць Крехова, Зарваниці, Страдча. Активне духовне життя проявляють діти і молодь парафії. Зокрема, Вівтарну дружину представ•ляють хлопчики і юнаки, наймолодшому з яких чотири рочки, а найстаршому 25. Всі вони з нетерпінням чекають святкового і недільного богослужіння, щоби послужити священику в часі св. Літургії. А як зачаровує спів молодіжного хору під час Служби Божої. Своїми милозвучними голосами молодь віддає славу Богові, возвеличуючи Його у піснеспівах.
На даний час парафія села Боб”ятин славиться численними покликаннями до священичого служіння. Юнаки, маючи за взірець свого пароха отця Петра, вступають в духовні семінарії Львова і Тернополя. Хоч парафія не велика, проте п"ятеро хлопців обрали шлях семінарійного життя. Це Олег Ангельчук, Микола Муж, Володимир Адамчук, Роман Пацула, Андрій Вовк. Так, цей вибір гідний подиву і наслідування, тому що, навчаючись у школі, ці діти неодноразово були переможцями предметних олімпіад і конкурсів, а тому могли обрати інший фах, але в своїх душах вони почули поклик Божий до священичого служіння. Студентисемінаристи допомагають у підготовці дітей до першої Сповіді і Причастя, яку проводить їмость Леся Палюх, маючи для цього відповідну духовну і світську освіти. Власне, у п. Лесі досвід праці з дітьми, адже 15 років працює вчителем християнської етики у Червоноградській загальноосвітній школі №4. Вона переможець обласного конкурсу "Вчитель року" з цього предмету.
…З кожним днем церква Пресвятої Трійці у Боб"ятині оновлюється і внутрішньо, і зовнішньо. Окрасою храму займаються турботливі сестриці. Милують око чарівні квіти на квітниках обабіч церкви, а також нове церковне вишиття.
Підготував Василь СОРОЧУК.
Фото автора.