Головна / Духовне життя / Мисливців усіх країн об’єднав святий Губерт

Мисливців усіх країн об’єднав святий Губерт

24 – 25 жовтня делегація Сокальсько-Жовківської єпархії побувала в м. Гданськ (Польща), де взяла участь у святкуваннях з нагоди вшанування покровителя мисливців та лісників – святого Губерта. На запрошення архиєпископа Гданського Славоя Лєшека Глудзя та Гданського управління Польського товариства мисливців сюди прибули владика Сокальсько-Жовківської єпархії Михаїл Колтун, голова Синодального відділу у справах екології; ієреї з комісії у справах екології, капелани мисливців, зокрема, Сокальщину представляли священики Ярослав Валюх та Андрій Дутчак, військовий капелан, капелан для ув'язнених, головний редактор єпархіального часопису, представник мисливців Сокальщини та автор цих рядків  директор державного підприємства "Жовківське лісове господарство". 

Нас гостинно зустрів та опікувався нами під час подорожі досвідчений мисливець та природо-охоронець Анджей Країнський, родинне коріння якого походить із Сокальщини.

Урочистість розпочалася Святою Літургією у катедральному храмі. Мисливці прибули в мундирах, тримаючи знамена своїх товариств. Окремі літургійні мелодії виконували мисливські оркестри. Архиєпископ та митрополит Славой Лєшек привітав усіх зі святом давнім висловом: "Darz bor" (дай ліс) і розповів такі прислів'я. Якщо хтось запитає для чого ця молитва, то мисливець відповість: "Якщо хочеш знайти звіра в барлозі, то спершу поручи себе Богу"; "Ховає Бог звірят від тих, хто не знає пацєжавервиці"; "Господь Бог до неба не впускає тих, хто недільну Службу пропускає". Далі архиєпископ пояснив чому полювання називають мистецтвом та культурним надбанням народу, що сягає початків людства. Проповідник закликав всіх мисливців дбати про природу за прикладом св. Франциска, дослухаючись до вчення Папи Франциска, та завжди пам'ятати подію з життя св. Губерта, який побачив у тваринному світі присутність Бога  поміж рогами оленя світився хрест Господній.

На урочистому заході в мисливському товаристві єпископ Михаїл Колтун зазначив: "Ми маємо післаництво від Бога та Церкви опікуватися цим світом, бо він нам найближчий. Через Божий світ ми пізнаємо один одного і докладаємося до служіння ближньому. Цей світ є такий, що ми не можемо без нього жити і за той дар треба дякувати Богові. Жити в цьому світі є для нас святом!" Далі архиєрей розповів про плани відновлення в Україні традицій культурного полювання та окреслення ролі священика-капелана для мисливців та лісників.

Наприкінці відбулася церемонія закриття дня полювання у лісі. Мисливці зібралися довкола впольованих тварин, яких правильно виклали на мисливській поляні згідно з традиції добування звірів. Керівники товариств відзначили тих осіб, які найбільш влучно полювали. Під мелодії оркестру, присвяченим окремим видам звірів, закінчили день полювання. 

Такі зустрічі є цікавими та пізнавальними, вони єднають людей, для яких мисливство стало улюбленим хобі. І надихають нас на провадження таких шляхетних традицій на наших теренах. 

Степан СОХНАЦЬКИЙ, директор державного підприємства "Жовківське лісове господарство". 

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

7 + eleven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!