Головна / Духовне життя / Проща в Городиловичах

Проща в Городиловичах

Нещодавно біля городиловицької каплиці зібралися парафіяни сіл Войславичі, Тудорковичі, Старгород, Ульвівок та інших на особливу прощу, яку організували отці Орест Рубель, Степан Ділай та сестри згромадження Пресвятої Родини м. Львів – Вікінтія, Домініка, Марія та Софія, котрі цілий тиждень до того проводили науки для дітей і дорослих у цих парафіях.

З благословення отців і благословення Божого (як сказав о. Орест), що виявилося у вигляді рясненького дощику, щоб зібрати тісненько усіх під дахом каплиці, розпочався молебен до Матері Божої. Опісля були проповіді сестер та отців, вечірня з витією, мирування, вшанування чудотворної ікони Божої Матері, освячення води. Пом'янули прочани тих, хто віддав своє життя за визволення наших земель, тих, кого радянська влада безжально виселяла з рідних домівок. Мов данину пам'яті, вірш-поему про переселенців прочитала Стефанія Мулька з Ульвівка, а молодь цього села поставила сценку "Молитва до Господа". Юнаки та дівчата з Тудоркович показали справжнє театральне дійство на тему "Хрещення Київської Русі князем Володимиром". А вчителі школи, для роздумів, поставили сценку "Ісус і глина". Для реалізації свята частину грошей взяли в кредит. Коли терміново знадобилися гроші – на оплату лікування, для укладення прибуткової угоди або, виникла необхідність в невідкладній поїздці, на організацію свята – тільки в ви швидко і на прийнятних умовах отримаєте грошову позику під заставу  майна.

Потім була спільна вечеря: чай і печиво, які по-особливому згуртували усіх людей. Неабиякою потіхою стала гойдалка: і молодь, а надто малі, та й старші – усі хотіли бодай декілька хвилин побувати "ближче" до неба. А понад вечір, мов ангели, співали сестри. Їх спів наповнював серця миром і спокоєм, вірою і надією. Закінчилась проща загальним благословенням:

Нехай Господь тебе благословляє,

Нехай Господь тобі мир дає…

Такими словами, зокрема, благословляли кожного отці Орест та Степан, сестри. Надія і віра переповнювали серця людей, які поверталися з прощі додому. Надія на краще, віра в те, що ця проща стане початком доброї традиції. Адже такі прощі потрібні для того, аби люди стали ближчі душею до Господа, а серцем – один до одного.

Лідія ШИШКА.
с. Войславичі.


Між лісів, на галявині, дивна місцина

Оповита любов'ю і болем душі,

Вмита слізьми і кров'ю в стражденну

                                                  годину,

Мов Голгофа-гора  – Городиловичі.

 

Сходять з різних куточків дороги-стежини

До каплиці, криниці і гойдалки теж,

І до пам'яті, що лихоліття години

Пережила, залишивши радість без меж.

 

Якщо віра ослабла чи серце втомилось,

Не вагайся, не думай, сюди поспіши.

Вмийсь водою, щоб тіло і дух окріпились,

А душа – у каплиці молитву скажи.

 

Щоби знову твій дух зміг до неба

                                                  злетіти,

І хоч кінчиком пальців торкнутись хмарин.

І дитинно, на мить хоча б, помолодіти,

Ти на гойдалку сядь хоч на кілька хвилин.

 

Між лісів, на галявині, дивна місцина

Тут дарує Господь для спасіння ключі.

Тут витає любов! І щаслива людина,

Яка знає, що це – Городиловичі.

 

Лідія ГІЙ-ШИШКА.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

seventeen − 7 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!