Духовне життя

Парафія з Червонограда вийшла з підпорядкування УПЦ Московського Патріархату та долучилась до ПЦУ

Храми чотирьох громад Львівщини вийшли з підпорядкування УПЦ Московського Патріархату та долучились до ПЦУ

Від початку повномасштабної війни росії проти України чотири громади на Львівщині вийшли з підпорядкування УПЦ Московського Патріархату та долучились до Православної Церкви України.

Зокрема до Православної Церкви України перейшли такі громади: Свято-Покровська парафія м. Червонограда разом з настоятелем протоієреєм Ігорем Деркачем, Свято-Воскресенський Новоафонський чоловічий монастир міста Львова та його ігумен Іов (Ольшанський), чоловічий монастир святого Онуфрія Великого в с. Межигір‘я на Турківщині з архімандритом Севастьяном (Деркачем), а також Свято-Успенська парафія с Речичани Городоцької ОТГ, де на прохання громади новим настоятелем призначено протоієрея Івана Деньковича.

Нагадаємо, що 2 березня 2022 року духовенство Львівської єпархії УПЦ (МП) зверталося до правлячого Архиєрея Митрополита Філарета зі зверненням щодо проголошення повної автокефалії від РПЦ на Архиєрейському соборі. На перше в Україні колективне зверненням духовенства цілої єпархії щодо бажання вийти зі структури РПЦ керівництво УПЦ (МП) відповіло мовчанням.

«Дуже прикро, що керівництво Української Православної Церкви Московського Патріархату не чує своїх священників та вірних, які хочуть назавжди відмежувати себе від РПЦ та імперії ненависті, яку збудувало керівництво росії. Зміна юрисдикції цих трьох громад є свідченням свідомого вибору свого майбутнього, де немає благословення війни. Потрібно розуміти, навіть якщо всі Владики та священники УПЦ МП припинять молитовно згадувати за богослужінням патріарха московського Кирила, за статутом УПЦ МП і далі буде підпорядкована РПЦ. Митрополит Онуфрій і зараз залишається постійним членом Синоду РПЦ. Загальноцерковне відмежування УПЦ (МП) від РПЦ – неминуче. Не потрібно себе дискредитувати, приймати рішення потрібно негайно», – зазначив начальник ОВА Максим Козицький.

«У 2018 році вже була створена канонічна структура, яка з’єднана з усім Вселенським Православ’ям. Вона називається – Православна Церква України, під очільництвом Митрополита Київського і всієї України Епіфанія. Ми з вами разом прийняли рішення, що наша монастирська громада переходить під покров Православної Церкви України. Це було виважене і продумане рішення. Я не поспішав, я дав можливість нашій церкві якось реагувати. Я говорив з дуже багатьма священниками; дуже багато моїх друзів священників, які служили в Києві, вже зробили цей крок. Я зрозумів, що немає чого далі зволікати, все одно в Україні буде одна Помісна Православна Церква, і наше з вами зволікання робить нас колаборантами і агентами росії. А я хочу, щоб усі ми були вільними православними християнами, які славлять Бога, які люблять свою державу і моляться за неї», – зазначив у проповіді до громади ігумен Іов (Ольшанський).

 

751167156
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.