Головна / Духовне життя / Перший День духовності у школі

Перший День духовності у школі

Перший День духовності учні та вчителі почали з спільної молитви за участю священнослужителів. Прозвучали духовні слова о. Сергія Ковальчука та о. Петра Звіра, які ознайомили дітей з Євангельською притчею.

Учні перших класів спільно зі священиками переглянули мультфільми про Боже милосердя, притчі на біблійну тематику. А виставка духовної літератури «Правда істини» допомогла їм більше дізнатися про життя Ісуса Христа та святих апостолів. 

Духовний наставник о. Петро провів бесіду з учнями старших класів на тему «Піст. Милосердя. Смирення». Піст – це час, протягом якого людина стримується від їжі, веселощів, улюблених страв. Цим вона підноситься вище своїх бажань, стає ближчою до Бога. Отець Петро запропонував спробувати відмовитись спочатку від чогось дуже важливого у їхньому житті. Наприклад, від солодощів, від користування комп’ютером чи телефоном хоча б на декілька днів.

Учні мали змогу поставити питання священику, які їх цікавили. Наприклад, що таке милосердя і смирення? Бути смиренним – означає з покірністю ставитися до виконання завдань, бути на уроках уважними і слухняними. Бесіда закінчилась на позитивній ноті. Священик побажав усім успіхів у навчанні, міцного здоров’я і благополуччя.

Серед учнів 5-7 класів пройшов конкурс малюнків на тему «Знавці Христових притч». Кращі роботи відзначені і презентовані на шкільній виставці. 
Конференцію «Андрій Шептицький» провели учні 10 класу, доповнили її слайдами і доповідями про велетня духа, благодійника і філантропа, митрополита Андрея, його надзвичайну роль в історії нашого народу.

Учні середніх класів разом з вчителем християнської етики на виховному заході «Час покаяння, очищення, оновлення в дусі» читали вірші на духовну тематику – про гріх, добро, любов. Слова про Божу любов і благодать, про значення посту для християн доповнювали відео на екрані.
Кульмінацією тижня духовності стала п’ятниця, 8 квітня. Семикласники провели вікторину «Під покровом Божим живемо всі ми». Запитання були досить важкими, але учні показали хороші знання. 14 притч, які вони вивчили на попередніх уроках, запам’ятали дуже добре. Тому і відповіді писали швидко. 

Вчитель Оксана Борис провела Хресну дорогу за участю учнів 4-Б класу. Чотирнадцять стацій провадили самі учні. Важко передати на словах те захоплення і почуття в очах дітей, той біль за Ісуса Христа. Серед школярів панувала тиша і спокій, тільки іноді можна було вилити свої співстраждання у спільній молитві та духовних піснях, які підготував вчитель музики Олег Федюк разом з класним керівником Оксаною Борис.

Отже, тиждень духовності – це дорога праведного життя, окреслена заповідями Божими, знання і дотримання яких допомагає дитині розпізнати добро і зло, уникати його в повсякденних справах. Діти повинні пам’ятати, що тиждень духовності має тривати впродовж усього життя.

Зоряна КОBАЛЬЧУК, вчитель християнської етики Жвирківської ЗШ I-III ступенів   

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

three × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!