Духовне життя

Слідами Ісуса

«Ви покликані, бо й Христос страждав за вас також, лишивши вам приклад, щоб ви йшли Його слідами»
(І Пт. 2, 21).

6 квітня у Поториці відбулася Хресна дорога. Перед початком цієї ходи отець Богдан Гой зробив намірення молитви. Хресну дорогу молитовно провадили священики: отці Богдан Гой, Андрій Копчак, Богдан Лилик, Михайло Ментух, Роман Синицький.

Процесія пройшла вулицями села, зупиняючись біля хрестів та на роздоріжжях. Символ страждання – хрест, під час ходи по черзі несли священики, представники сільської ради, педагоги, молодь та діти села, всі охочі.Учасники Хресної дороги розважали над стражданнями Господа Ісуса Христа, виконували страсні пісні. Йдучи Хресною дорогою, люди співчували Христу, духовно беручи участь в Його стражданнях, глибше усвідомлюючи, наскільки велика любов Спасителя. Під час молитви священики виголошували розважання над страстями Христовими. Присутні молилися за Україну, за мир та Боже благословення для всіх людей.

Розважання священиків та сакральна атмосфера урочистої ходи об’єднали всіх людей.

Пліч-о-пліч йшли представники влади, інтелігенції, духовні наставники, матері і батьки з дітьми, учнівська та студентська молодь. Осяйні обличчя, переповнені добротою, зігрівали поторжан у цей весняний недільний день. Люди, відмежувавшись від буденного, хай і не надовго, змогли знову відчути сенс життя.

Кожен пережив цю Хресну Дорогу посвоєму, співпереживаючи Христу: хтось ніс хрест, хтось славив Христа піснеспівами, хтось допоміг іти ближньому, хтось сказав привітне слово, а хтось підбадьорив усмішкою.

Хресна дорога завершилася спільною молитвою за долю неньки України та всього українського народу. З подячним словом біля останньої стації до присутніх звернувся отець Богдан Гой.

Сподіваюся, що, проводячи у пості й молитві цей благодатний для душі час Великого посту, переживаючи страсті з Христом, колись і ми з Ним воскреснемо у Його славі.

Наталія ШЕВЧУК, вчитель Поторицької ЗШ ІІІІ ст.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 + two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.