Духовне життя

З нагоди 96 роковин Соборності України сокальчани зібралися біля храму св. ап. Петра і Павла

З нагоди 96 роковин Соборності України сокальчани зібралися біля храму св. ап. Петра і Павла і урочистою колоною на чолі з духовенством, під звуки духового оркестру, пішли центральною вулицею міста. Молитвою «Отче наш» пом`янули загиблих Небесної сотні і воїнів-земляків, які полягли у зоні АТО, захищаючи рідну Україну. Також поклали квіти до стіни, де прикріплені фотографії Героїв, та до пам`ятника Євгену Петрушевичу.

А у залі районного Народного дому відбулася урочиста академія, яку благословляли священики о. Ярослав Кащук та о. Роман Синицький, який прочитав Молитву за Україну. А о. Ярослав Кащук звернувся до присутніх:

– Єдність і соборність, які то солодкі слова! За це впродовж віків боролися мільйони українців, поклавши на вівтар жертовності своє життя. Ми щодня промовляємо Символ віри і повторюємо: «вірую в єдину святу соборну апостольську церкву». І з такою ж молитвою треба підходити до єдності нашого народу, нашої держави: що ми всі віримо в єдину, соборну, неподільну Україну. Нині ми згадуємо минулий рік, коли у ці дні під час Революції гідності ті сатрапи і запроданці почали стріляти по мирних людях. Скільки Героїв віддали своє життя! І нині віддають в час жорстокої, підступної війни. Бо ідея незалежності й соборності України – непоборна.

Опісля чудово колядував, співав народний хор «Хлібодар» Народного дому с. Завишень (керівник Богдан Кійко). А далі – неповторні пісні у виконанні тріо бандуристів районного Народного дому (керівник Надія Кузій). Натхненно прочитала власний вірш «Україні» Наталія Шевчук.

В урочистостях взяли участь голова Сокальської райдержадміністрації Олег Кожушко, голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк, міський голова Сокаля Богдан Зарічний. Вони виступили перед присутніми.

Олег Кожушко, голова РДА:

– 22 січня 1919 року під прапор єдиної держави стали люди різні за своїм походженням, освітою, звичаями, віросповіданням, їх об`єднало розуміння того, що тільки соборний народ може побудувати міцну державу. І хоча в силу різних обставин національна революція зазнала поразки, але це був своєрідний знак. І, мабуть, не випадково саме 22 січня минулого року Україна отримала новітніх Героїв, які полягли за соборну, вільну Україну.

Головною, незаперечною цінністю для всіх є незалежна, соборна держава. Лише за умови політичної і економічної незалежності ми зможемо претендувати на гідне місце України у Європі й світі. Головний урок Злуки – це усвідомлення того, що тільки в єдності сила народу. Сьогодні Україна проходить важке випробування на єдність, цілісність і суверенітет. Від кожного з нас залежить, якою має бути наша держава. У День соборності ми засвідчуємо глибоку шану усім поколінням українського народу, які кров`ю і потом вистраждали нашу державність.

На просьбу голови РДА Олега Кожушка всі хвилиною мовчання вшанували пам`ять наших земляків, які загинули в зоні АТО.

Ігор ДАЦЮК, голова райради:

– Сьогодні святкуємо річницю Акту проголошення Злуки УНР і ЗУНР. Це свято має глибокий політичний і ментальний зміст, а саме, в єдності української нації, в єдності української землі. І дуже важливо для нас не повторити помилок політиків минулих років. Сварки між керівниками політичних сил, а згодом і держави призвели до сумних наслідків для розвитку і становлення соборної, незалежної Української держави. Зусиллями української нації частково ці уроки історії поборені. Але все ж знову наступаємо на ті самі граблі, знову поборення один одного, знову недієздатна армія, знову відсутність бачення: як виходити з економічної кризи, як виходити з цієї війни. Сподіваюся, що зараз Бог дасть мудрості нашій нації, і ми поборемо труднощі і вийдемо з честю з цієї ситуації. У нас направду патріотичний народ, і нині єднаються схід і захід, в нас твориться Українська армія. З підтримкою європейської спільноти маємо йти вперед, щоб Україна була незалежною і міцною державою.

Богдан ЗАРІЧНИЙ, міський голова Сокаля:

– Ідея соборності є генетично закладена в українців з давніх давен. 96 років тому здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини і дочки України. Постала єдина Українська Народна Республіка. І сьогодні я вкотре хочу зазначити, що події на Майдані, анексія Криму, кровопролитна війна на Донбасі ще раз яскраво підтвердили, що соборність є запорукою існування будьякої країни, будьякого народу. Ми з вами вже 25 років відзначаємо День соборності України. Ми завжди на святкових урочистостях говорили, що поділ людей на схід і захід, спекулювання на мовному, релігійному, національному питаннях серйозно послаблюють, роз`єднують Україну і віддаляють нас від європейських стандартів життя. І трагічні події останнього року – це яскраво підтвердили. Але, незважаючи на ті вражаючі людські жертви, український народ в минулому році об`єднався значно міцніше, ніж за 23 попередні роки незалежності України. Ми розуміємо, що саме боротьба проти агресії Росії поєднала наше суспільство і дала поштовх для формування справжньої української нації.

Голова Сокальської РДА Олег Кожушко подякував сокальчанам за допомогу, яку вони надають бійцям в зоні АТО, а найактивнішим волонтерам: Олександру Новацькому, Христині Білоус, Світлані Коляді, Олесі Грицеляк, Василеві Мельнику, Андрію Артюху,Оксані Васильковій, Ігорю Химичу, Володимиру Татаренку, Мар`яні Климців, Надії Зкорчемній, а також священикам о. Петру Звіру, о. Володимиру Жарському, о. Андрію Копчаку, вручив грамоти.

Від імені Сокальської станиці вояків Братства ОУН, УПА та Спілки політв`язнів виступив її почесний голова Михайло Куцяба, котрий сердечно привітав присутніх з цим великим святом і прочитав патріотичні вірші. Запальними танцями концерт продовжили народний фольклорнохореографічний колектив «Бужани» Народного дому с. Ільковичі (керівник Світлана Батюк) та народний хореографічний колектив «Барвінок» Народного дому с. Скоморохи (керівник Оксана Черній). А далі пісню «Моїй Україні» професійно виконала Ольга Шевчук. Самобутньо співали народний ансамбль пісні і музики «Заспів» районного народного дому м. Сокаль (керівник Богдан Кійко), народний вокальний ансамбль «Надія» Народного дому с. Сілець (керівник Наталя Гримар). Своїм неповторним голосом зачарувала Тамара Дубенчук, котра виконала пісню «Нехай квітує Україна». Багато років тішить нас своїм неповторним співом, багатим репертуаром народний ансамбль «Любисток» районного народного дому (керівник Лілія Конончук). На оптимістичній ноті завершив святкову академію народний духовий оркестр районного народного дому (керівник Петро Криштоф). Ведучі Оксана Грева та Уляна Гнідик не лише представляли учасників концерту, а й знайомили присутніх з багатьма історичними фактами, які відбувались 22 січня 1919 року, читали поетичні рядки. Концерт подарував сокальчанам естетичну насолоду, збурив патріотичні почуття і гордість за наш український народ, який має такі самобутні таланти. І наш Надбужанський край теж багатий обдарованими, закоханими в музику, спів, танець людьми. Засвідчив це патріотичний захід в Народному домі Сокаля.

Оксана ПРОЦЬ.

Фото Василя СОРОЧУКА.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews