Головна / Духовне життя / Вулицями Сокаля проходили Хресною дорогою

Вулицями Сокаля проходили Хресною дорогою

Вже стало доброю традицією щороку в Хрестопоклінну неділю виносити Хрест Господній і проходити Хресною дорогою вулицями Сокаля. Ось і 15 березня біля кафедрального собору св. ап. Петра і Павла зібралося кілька сотень сокальчан, аби пройти Хресний шлях Ісуса Христа, аби укріпити свою віру та спільно помолитися за мир в Україні, за вічний спочинок Героїв Небесної сотні, Героїв, що полягли в зоні АТО. Разом із священиками Ярославом Кащуком, Михайлом Ментухом, Андрієм Дутчаком, Романом Синицьким, Василем Партикою, Ярославом Збитковським люди проходили від стації до стації, зупинялися біля церкви св. Архістратига Михаїла, фігури Божої Матері, меморіальної дошки В'ячеславові Чорноволу, райдержадміністрації, Народного дому, міської ради, стіни Героям Небесної сотні, пам'ятника Тарасові Шевченку, фігури Божої Матері, санаторної школи-інтернату, колишньої катівні НКВД, відділу освіти, школи №2, гімназії ім. Олега Романіва. На кожній стації священики виголошували промови, які викликали у сокальчан сльози на очі, змушуючи вкотре задуматися над своїми вчинками, своїм життям. Кожен роздумував, про нелегкі муки і страждання, які переніс Господь заради нашого спасіння.

Хлопчики несли іконки, на яких зображена Хресна дорога Ісуса Христа. А Хрест Господній по черзі брали на рамена священики, молодь, працівники районної ради та райдержадміністрації, працівники культури, керівники та працівники міської ради, батьки загиблих Героїв, діти, працівники охорони здоров'я, освіти, вчителі, учасники визвольних змагань, політв'язні, репресовані, братчики, сестриці, парафіяни. 

Біля стіни пам'яті Героям Небесної сотні священики згадали вбитих Героїв з Сокальщини, усі спільно помолилися за їхні душі. Як сказав о. Ярослав Кащук, Хрест Господній засвідчує нашу віру. Ісусу нелегко було нести хрест, іноді здавалося, що більше уже немає сил, але Марія говорила: Сину, вставай, потрібно іти далі. Кожен у житті має свій хрест, хтось  легший, хтось  тяжчий. Важкий хрест нині несе і Україна, вже більше року переживаємо часи воєнного лихоліття, гинуть найкращі сини і доньки нашого народу, покладаючи своє молоде квітуче життя на жертовник України. Але ми повинні молитися до Господа, вірити і Україна переможе.

Наостанку о. Ярослав Кащук подякував дітям, молоді, парафіянам, братчикам, сестрицям, хористам, священикам, усім, хто причинився до несення Хреста Господнього. Адже Господь звертається до вірян: візьміть свій хрест і йдіть за мною. Усі, хто пройшов стаціями Хресної дороги, засвідчили свою віру в Господа, ще раз задумалися в час великоднього посту над своїми вчинками.

Живімо в мирі один з одним, молімося за Україну, за мир на землі, відкриймо серця для любові і хай нас усіх береже Господь!

Ольга ДИЛИН.

Фото автора та Василя Сорочука.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

two × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!