Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Подарунок патріарху Філарету

У Національному палаці мистецтв "Україна" 12 травня відбулася урочиста Академія з нагоди ювілею – 50-ліття служіння Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета на Київській архієрейській кафедрі.

Вітальні слова щирих і добрих побажань в день відзначення ювілею линуть до Святійшого Патріарха Філарета з багатьох куточків України та закордоння. Численні гості мали можливість особисто привітати Патріарха з ювілеєм та висловити йому свої найщиріші побажання.

Приєдналися до вітань і Львівський музей історії релігії та завідувач Сокальської філії ЛМІР, митець Анатолій Покотюк, створивши авторську ікону в дереві " Вишгородська Божа Мати" (різьба на дереві. Інтарсія), в яку вкладено Святі реліквії з Єрусалиму, Люрду, Почаєва, мамрійський дуб часів Пресвятої Трійці, дерево, під яким проповідував Ісус Христос та інші. Художника зацікавила історія ікони Вишгородської Божої Матері. Літописи зберегли небагато імен іконописців Київської Русі середини ХІІІ – кінця ХІV ст. Найстарші з відомих українських іконописців належали до духовенства. Серед них наш земляк, митрополит Київський і всієї Руси у 1308 – 1326 роках Петро Ратенський. Будучи тоді ігуменом Ратинського монастиря, займався іконописанням. При відвідинах київським митрополитом Максимом Ратинського монастиря, ігумен Петро подарував йому ікону Вишгородської Богоматері, що пізніше стала Владімірською, ця ікона прославилася благодаттю, зціленням від багатьох хвороб, заступництвом і допомогою. В 1812 році при нашесті Наполеона на Росію з іконою Володимирською вірні обійшли тричі довкола Білокам'яної і місто було звільнено від ворогів.

Митець побажав Патріарху Філарету сил, здоров'я, довголіття, щоб Свята Мати-Україна стала Світовою Величиною у боротьбі за Добро і Світло Боже, а церква – єдиною і українською! 

Наталія ПОКОТЮК, старший науковий співробітник музею "Людина. Земля. Всесвіт".

 

 

Exit mobile version