Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Покрова Пресвятої Богородиці – історія свята

Повна назва свята  день Покрови Пресвятої Богородиці. У народі  Покрова, Третя Пречиста.

З’явлення  Пресвятої Покрови, за церковними переказами, відбулося в середині Х ст. у Влахернському храмі (передмісті Константинополя). Тут зберігалася риза Божої Матері, а також її головна Покрова (омофор) та частина пояса, які в п’ятому столітті були перенесені з Палестини.

Сарацини-загарбники з великими силами напали на місто й загрожували його зруйнувати. Не знаючи, як зарадити такому лиху, візантійці зібралися у Влахернському храмі для молитви. Однак, не тільки для молитви. У ті часи храми слугували фортецями, оборонними спорудами, де шукали останнього притулкузахисту від ворога.

У тому місті жив юродивий чоловік на ім’я Андрій, який ще молодим хлопцем потрапив у полон і був проданий у рабство константинопольському вельможі. Саме Андрій о четвертій годині ранку побачив під куполами храму Пресвяту Богородицю у місячному сяйві й у супроводі ангелів.  Діва Марія зі сльозами на  очах молилася за •весь християнський люд і просила Ісуса Христа прийняти молитви тих, які звертаються до неї, сподіваючись на заступництво.

Закінчивши молитву, Богородиця зняла з голови покрову й простягла її над християнами у храмі.

Явлення Богородиці стало пророчим для візантійців. Вони прорвали облогу ворога і ще довго відчували ту благодать, яку спослала їм Діва Марія. На згадку про це чудесне явлення Божої Матері і святкуємо Покрову Пресвятої Богородиці.    

У народі кажуть:  якщо журавлі до цього дня відлетіли у вирій  на ранню й холодну зиму; якщо береза й дуб до Покрови залишилися без листя  зима буде теплою; північний покровський вітер віщує холоднечу взимку.

 Підготував Тарас ЛЕХМАН.  

Exit mobile version